2022-07-25 13:00 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Filip Dagerstål rozpoczął testy medyczne

Lech Poznań jest blisko pozyskania czwartego zawodnika w letnim okienku transferowym. W poniedziałek przed południem w stolicy Wielkopolski testy medyczne rozpoczął szwedzki obrońca Filip Dagerstål. Po ich zaliczeniu zostanie on wypożyczony na rok do Kolejorza.

Dagerstål w poniedziałek po północy zameldował się w Poznaniu, a o 11:00 rozpoczął testy medyczne we współpracującej z Kolejorzem klinice Rehasport. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to następnego dnia rano formalnie stanie się lechitą. 25-latek zostanie wówczas wypożyczony do Lecha z rosyjskiego FK Khimki, którego zawodnikiem jest od stycznia 2021 roku. Odbędzie się to na zasadzie wprowadzonych przez FIFA przepisów o zawieszeniu do 30 czerwca 2023 roku obowiązujących kontraktów z klubami rosyjskimi. Jest to związane z działaniami wojennymi podjętymi przez Rosję.

Środkowy obrońca jest wychowankiem IFK Norrköping i to właśnie razem z tym klubem sięgnął po mistrzostwo, a także Superpuchar swojego kraju. Dagerstål ma na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Szwecji - oba w meczach towarzyskich przeciwko Słowacji (6:0) oraz Islandii (2:2).

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij