2018-09-08 15:40 Adrian Gałuszka

Emocjonujące starcie z Pogonią na remis

W meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 drużyna Lecha Poznań zremisowała w sobotę w Szczecinie z Pogonią 1:1. Bramkę dla ekipy prowadzonej przez szkoleniowca Huberta Wędzonkę zdobył Jędrzej Strózik.

Szlagier tej serii spotkań grupy B rozpoczął się od nerwowych poczynań z obu stron. Jako pierwsi emocje uspokoili gospodarze, którzy próbowali akcjami bokami zagrozić lechitom. Ich wysiłki nie przynosiły jednak rezultatu, bowiem w ciągu pierwszego kwadransa bramkarz Krzysztof Bąkowski nie musiał poważnie interweniować.

Po tym okresie inicjatywę przejęli niebiesko-biali. Najpierw futbolówka dość szczęśliwie trafiła pod nogi napastnika Damiana Kołtańskiego, który długo się nie zastanawiał i oddał bardzo mocny strzał. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki Pogoni. Chwilę później zobaczyliśmy kolejne dwie dogodne sytuacje lechitów, ale raz nieznacznie pomylił się pomocnik Filip Borowski, a następnie próbę Kołtańskiego świetnie obronił golkiper rywali.

W 32. minucie przyjezdni otworzyli wynik starcia. Piłkę do lewej strony skierował pomocnik Antoni Kozubal, gdzie czekał na nią już grający na wahadle Jędrzej Strózik. Zawodnik zszedł do środka i uderzył prawą nogą nie do obrony. Aż do przerwy to goście dominowali i kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale nie przełożyło się to na ich następne trafienia.

W drugiej odsłonie to "Portowcy" przejęli inicjatywę, prowadząc grę w ataku pozycjnym. Lechici wypatrywali swoich szans głównie w kontratakach, za pomocą których także potrafili zagrozić bramce rywali. Długo jednak nie przekładało się to na dogodne okazje z obu stron. Pierwszą z nich miał po upływie blisku siedemdziesięciu minut rezerwowy atakujący, Jakub Barański. W tej sytuacji pomylił się nieznacznie i futbolówka przeszła obok słupka.

Na sześć minut przed końcem przeciwnicy doprowadzili do wyrównania. Wprowadzony z ławki skrzydłowy Filip Wilak przeprowadził indywidualną szarżę, która zakończyła się rzutem rożnym dla jego zespołu. Po nim jednak to Pogoń wyprowadziła kontratak, który rozstrzygnał losy pojedynku. Szybkie wyjście z własnej połowy, dośrodkowanie na czwarty metr od bramki Bąkowskiego i mamy remis. Rezultat już się nie zmienił i obie drużyny podzieliły się w szlagierowym starciu punktami.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: (74.) - Strózik (32.)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski – Jerzy Tomal, Damian Makuch (41. Krystian Palacz), Kacper Wachowiak – Filip Borowski (49. Mateusz Stochniałek), Patryk Gogół (52. Michał Marszałkiewicz), Antoni Kozubal, Igor Ławrynowicz (57. Karol Fietz), Jędrzej Strózik (61. Filip Wilak) – Damian Kołtański, Adrian Ratajczyk (52. Jakub Barański)