2022-06-27 18:18 Lech Poznań

#EkstraPomoc Śląska Wrocław

Mimo zakończonego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy kluby nadal kontynuują działania w ramach akcji #EkstraPomoc. Tym razem wspieramy małego Lucjana z Wrocławia, podopiecznego Fundacji SiePomoga.pl. Chłopczyk choruje na neuroblastomę IV stopnia. Potrzebna jest wyjątkowa mobilizacja, aby pomóc małemu wojownikowi. Śląsk Wrocław wraz z pozostałymi klubami PKO BP Ekstraklasy ruszają z pomocą. 

Ekstraklasa to nie tylko emocje do ostatnich minut, piękne bramki, walka o medale i sportowa rywalizacja. To również wyjątkowa i zaangażowana społeczność, którą tworzą kluby oraz ich kibice. Chociaż na boisku zawsze trwa zacięta walka o każdy punkt, tak poza nim kluby jednoczą się w szczytnym celu. W taki sposób w sezonie 2020/21 powstał projekt #EkstraPomoc.

Każdego dnia do klubów spływa mnóstwo próśb o wsparcie. Często są to dramatyczne historie dotyczące walki o zdrowie, lepsze warunki bytowe i zmaganie się z ciężką codziennością. W odpowiedzi na te prośby wszystkie kluby występujące w PKO Bank Polski Ekstraklasie postanowiły połączyć siły wykorzystując swoje zasięgi w kanałach komunikacji i angażując w pomoc swoich kibiców.

W każdym miesiącu inny klub wybiera cel zbiórki, a akcję wspierają pozostałe drużyny. Przekazują swoje koszulki na licytacje i nagłaśniają akcję w swoich kanałach. Podobną promocję w swoich social mediach i aplikacji mobilnej zapewnia PKO Bank Polski Ekstraklasa.

Śląsk, który wyznacza cel zbiórki na drugą połowę czerwca, zaproponował pomoc 14-miesięcznemu Lucusiowi Sołtysowi, mieszkańcowi wrocławskich Krzyków. Kilka tygodni po jego narodzinach okazało się, że chłopiec cierpi na ciężką chorobę: neuroblastomę IV stadium z przerzutami do wątroby, trzustki, kości i krwi. Szybko rozpoczęła się walka o życie Lucusia. Okazało się, że pomóc może mu profesor Mora pracujący w renomowanej klinice w Barcelonie. Leczenie jest jednak bardzo kosztownie - kosztuje około 1,5 miliona złotych. Doskonale wiemy jednak, że nie ma rzeczy niemożliwy, a zatem do dzieła!

Zachęcamy do wpłat. Każda złotówka ma wielką siłę.

Zbiórka dla Lucusia trwa tutaj >>>

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij