2021-07-15 09:34 Lech Poznań

#EkstraPomoc dla Kuby Kopanieckiego

Kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy wspierają ostatnią w tym sezonie zbiórkę w ramach akcji #EkstraPomoc. Tym razem, w drugim tygodniu lipca, szesnaście zespołów pomaga zawodnikowi KS Górnika Polkowice – Kubie Kopanieckiemu. 

Z końcem maja tego roku KS Górnik Polkowice zapewnił sobie awans do Fortuna 1 ligi, spełniając marzenia sportowe zarówno kibiców, jak i zawodników tej drużyny. Niestety, radość z tego ważnego dla Klubu wydarzenia nie trwała długo, została zmącona przez przykrą sytuację losową. Niespełna miesiąc później u jednego z graczy zielono-czarnych, Jakuba Kopanieckiego wykryto guza mózgu.

Kopaniecki, to 21-letni zawodnik zespołu z Polkowic. Wychowanek, występujący na pozycji bramkarza. Wiadomość o jego chorobie wstrząsnęła całym Klubem, była także szokiem dla wielu osób w środowisku piłkarskim. Bardzo szybko podjęto decyzję, aby młodemu zawodnikowi pomóc w tym ciężkim momencie organizując zbiórkę pieniężną. Równolegle, rozpoczęto także licytacje, z których zebrana kwota zasili konto potrzebującego.

Niezwłocznie zlecono również specjalistyczne badania, jednak diagnoza była niezmienna. I choć Kuba w swojej karierze piłkarskiej rozegrał ponad setkę meczów, to jednak ten jest najważniejszy, bo stawką jest jego własne życie. - Trzy tygodnie temu u mojego brata zdiagnozowano guza mózgu. Przecież to niemożliwe! Jest młody, silny, wysportowany… Przecież to nie może być prawda! Jednak mijają dni, a nasz koszmar się nie kończy. Kuba zszedł z murawy, by rozpocząć inny mecz, najważniejszy - wspomina siostra.

Zawodnik przeszedł już dwie operacje, aktualnie oczekuje na szczegółowe wyniki badań i plan leczenia. Jednak aby móc wrócić na boisko i nadal cieszyć się życiem, potrzebuje naszego wsparcia! Dlatego już jutro o godz. 19:00 na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach rozpocznie się turniej piłki nożnej oraz piknik połączony z licytacjami. Cały dochód zebrany podczas eventu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację Kuby. - Prosimy Was, wesprzyjcie Kubę. Pomóżmy mu, by jak najszybciej stanął w bramce i robił to co kocha - apeluje siostra dzielnego golkipera.

W pomoc młodemu golkiperowi z Polkowic zaangażowało się już wiele osób, w tym także kluby PKO BP Ekstraklasy. Dla niego jest to szansa na normalne życie!

#GRAMYRAZEM DLA KUBY! Zachęcamy do dokonywania wpłat oraz licytowania przedmiotów.

Kuba Kopaniecki - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl >>>
Licytacje - Razem dla Kuby | Facebook >>>

Następne mecze

Piątek 22.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock
Wtorek 26.10 godz.13:30
Unia Skierniewice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij