2023-09-21 12:44 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Ekstra Talent ponownie dał sporo radości najmłodszym

Testy sprawnościowe, turniej w kategorii do lat 12, a do tego multum atrakcji i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu. W środę przy Bułgarskiej odbyła się ósma edycja organizowanego przez Ekstraklasę wydarzenia Ekstra Talent, tradycyjnie już ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych pasjonatów piłki w naszym regionie. 
 

Krótko po godzinie 9:00 na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią na obiektach Enea Stadionu rozpoczęła się nie tylko sportowa rywalizacja, ale i testy sprawnościowe, którym został poddany każdy z uczestników wydarzenia. Badane były trzy parametry, a w skład testów wszedł bieg wytrzymałościowy, czyli tzw. Beep Test, bieg wahadłowy na dystansie 10 x 5 metrów oraz zwis na ugiętych ramionach. Podczas całej inicjatywy nie zabrakło także licznych gier i zabaw dla młodych zawodników oraz zawodniczek, którzy mogli ponadto spotkać się z piłkarzem pierwszej drużyny Lecha Poznań, Maksymilianem Dziubą.

18-letni wychowanek Kolejorza nie tylko zmierzył się z naszymi gośćmi przy stole do Teqballa, ale także wręczył najlepszych drużynom turnieju nagrody oraz wymienił sporo uwag z młodymi adeptami futbolu. Oprócz niego Ekstra Talent zaszczycili swoją obecnością dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel, a także były napastnik Kolejorza, Zbigniew Zakrzewski oraz przedstawicielka PKO Banku Polskiego, Ewa Przybył. Reprezentowana była również sekcja kobieca Niebiesko-Białych w postaci trenerki Alicji Zając i piłkarek, Martyny Nowaczyk oraz Mai Kuleczki.

To już ósma odsłona wydarzenia organizowanego przez Fundację Ekstraklasy przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz klubami PKO BP Ekstraklasy.Tym razem w stolicy Wielkopolski wzięło w niej udział ponad dwieście dzieci, które aż do późnego popołudnia mogły robić przy Bułgarskiej to, co kochają najbardziej. Zarówno one, jak i ich rodziny spędziły na Enea Stadionie czas w aktywny sposób, do czego w swoich licznych akcjach i eventach zachęca lokalną społeczność również Lech Poznań. Cele klubu oraz Fundacji Ekstraklasy znalazły więc punkt wspólny i co najważniejsze, ich wspólny wysiłek przyniósł najmłodszym sporo radości.

- Za każdym razem cieszymy się, gdy na naszych obiektach gościmy inicjatywy Fundacji Ekstraklasy. Zarówno Akademie Klasy Ekstra, jak i Ekstra Talent to projekty stwarzające idealne okoliczności ku temu, by krzewić pasję do piłki u najmłodszych. Tak też było w czwartek, gdy wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogli nie tylko sprawdzić się w testach sprawnościowych, ale i oddać się rywalizacji z rówieśnikami na boisku - twierdzi Marcin Pacholak z działu organizacji Akademii Lecha Poznań.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij