2011-07-15 00:00 Jakub Szymczak

Dziś wyjazd do Aalen

W swoim trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Niemczech zespół poznańskiego Lecha uda się do Aalen, oddalonego o ponad 200 km od Miesbach, gdzie zakwaterowana jest ekipa Kolejorza. Rywalem podopiecznych Jose Mari Bakero będzie miejscowy trzecioligowy VfR Aalen.

 

To zdecydowanie najmniej znany zespół, z którym poznaniakom przyjdzie się zmierzyć podczas zgrupowania w Niemczech, ale za to otoczka wokół całego meczu powinna być najlepsza. -  Aalen za tydzień wznawia już rozgrywki ligowe. Przed spotkaniem z nami odbędzie się prezentacja drużyny. A sam mecz ma być dla gospodarzy próbą generalną. Organizatorzy spodziewają się kompletu widowni - mówi kierownik Lecha Poznań Dariusz Motała.

W poprzednim sezonie zespół z Aalen do końca musiał drżeć o utrzymanie w trzeciej lidze. Ostatecznie uplasował się na 16. miejscu, z przewagą czterech punktów nad Wackerem Bughausen, który spadł do czwartej ligi. - To jest drużyna, o której niewiele wiemy. Jednak dla nich będzie to ostatni mecz przed ligą, więc na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Poza tym niemiecka piłka ma swoją renomę i nawet trzecioligowiec powinien być solidnym sparingpartnerem - uważa II trener Lecha Poznań Mariusz Rumak.

W dzisiejszym sparingu na pewno nie zagrają już Ben Starosta i Jarosław Ratajczak, którzy opuścili zgrupowanie. Oprócz nich zabraknie również Sergeia Krivtsa, który w dalszym ciągu trenuje indywidualnie z Luisem Milą. Niepewny natomiast jest występ Semira Stilica.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij