2019-10-04 14:45 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Dwóch lechitów z dodatkowymi powołaniami

Zawodnicy juniorów starszych Lecha Poznań, Patryk Gogół i Filip Borowski (na zdjęciu) otrzymali w piątek dodatkowe powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17 oraz turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. W jego ramach zespół selekcjonera Marcina Dorny zmierzy się w październiku na własnym terenie z Macedonią Północną, Liechtensteinem oraz Belgią.

We wrześniu wyróżnionych zostało już dwóch innych lechitów, bramkarz Krzysztof Bąkowski oraz obrońca Jerzy Tomal. Do swoich kolegów w kadrze dołączą teraz pomocnik Patryk Gogół oraz obrońca Filip Borowski. Obaj są piłkarzami juniorów starszych Kolejorza i na co dzień trenują pod okiem trenera Huberta Wędzonki. W przeszłości znajdowali już uznanie w oczach szkoleniowca Marcina Dorny wielokrotnie. Dość powiedzieć, że cała czwórka w komplecie występowała z orzełkiem na piersi chociażby w minionej, trzydziestej czwartej edycji Turnieju o Puchar Syrenki.

Urodzeni w 2003 roku niebiesko-biali będą stanowić na zgrupowaniu reprezentacji Polski najliczniejszą grupę jeśli o chodzi o przynależność wiekową. Oprócz Lecha czterech swoich podopiecznych wyśle na nie także jedynie Zagłębie Lubin. Zawodników z orzełkiem na piersi czekają debiutanckie kwalifikacje do turnieju rangi mistrzowskiej. W pierwszej rundzie eliminacji będą oni rywalizować w środę, 9 października z Macedonią Północną , sobotę, 12 października z Liechtenstein i po trzech kolejnych dniach z Belgią. Wszystkie mecze odbędą się o godzinie 15:30, a na miejsce zawodów zostały wyznaczone kolejno Toruń, Inowrocław oraz Włocławek.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij