2023-05-31 11:11 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Dwa tygodnie odpoczynku, dwa tygodnie pracy

Piłkarze Lecha Poznań wyjechali na urlopy, które potrwają łącznie cztery tygodnie. Przez połowę czasu wszyscy zawodnicy mogą odpoczywać, a w drugiej mają do wykonania indywidualne rozpiski treningowe przygotowane przez trenerów Antonina Čepka oraz Karola Kikuta.

Już tradycyjnie wakacje dla lechitów wystartowały równo z gwizdkiem sędziego kończącym mecz ostatniej kolejki sezonu - w rozgrywkach 2022/23 przeciwko Jagiellonii Białystok (2:0). Ćwierćfinaliści Ligi Konferencji Europy i brązowi medaliści PKO BP Ekstraklasy otrzymali wolne do poniedziałku, 26 czerwca, kiedy spotkają się przy Bułgarskiej na badaniach i wystartują oficjalnie przygotowania.

Pytanie, co do tego czasu będą robić zawodnicy Kolejorza?

- Podzieliliśmy te czterotygodniowe urlopy na dwa okresy. W pierwszym przez dwa tygodnie jest zupełny odpoczynek i okazja do resetu po intensywnym sezonie. Później przez kolejne czternaście dni będą pracować indywidualnie na podstawie rozpisek treningowych, które otrzymali przed wyjazdem - mówi trener przygotowania motorycznego Lecha Poznań, Karol Kikut.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku tych graczy, których w czerwcu czekają jeszcze zgrupowania reprezentacji narodowych. Oni do momentu wyjazdu na kadrę mają pełną dowolność, jeśli chodzi o ćwiczenia i zajęcia treningowe. Natomiast po meczach rozegranych w kadrach będą mieli jeszcze urlopy, podczas których są objęci zaleceniami sztabu Kolejorza.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij