2023-01-09 12:24 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Drugi zespół zaczyna przygotowania

Osiem sparingów czeka podczas okresu przygotowawczego drugi zespół Lecha Poznań. Drużyna prowadzona przez trenera Artura Węskę wznowiła treningi w poniedziałek, a do rywalizacji o ligowe punkty powróci w ostatni weekend lutego.

Na początku tygodnia lechici odbędą pierwsze wspólne zajęcia w tym roku. Zjawi się na nich dwudziestu zawodników z pola oraz trzech bramkarzy. W tym gronie znajdą się byli już gracze juniorów starszych Kolejorza, 16-letni stoper Michał Gurgul oraz rok starszy od niego pomocnik Mateusz Wójcik. Z nowych-starych twarzy można wymienić z kolei Igora Ławrynowicza, który powraca do klubu z wypożyczenia do Stali Rzeszów, a także Maksyma Czekałę i Norberta Pacławskiego. Ostatnia dwójka została przesunięta do ekipy szkoleniowca Węski z pierwszego zespołu Kolejorza.

Jedną z najlepszych informacji dla sztabu Lecha jest fakt pełnej sprawności fizycznej trzech piłkarzy, których w poprzedniej rundzie nie oglądaliśmy na boiskach zbyt często albo wcale. Mowa o Adrianie Laskowskim, Igorze Kornobisu oraz Bartłomieju Juszczyku, ponieważ cała trójka zakończyła już długą rehabilitację i może wraz z resztą drużyny przygotowywać się do nadchodzącej rundy. Zabraknie natomiast Eryka Kryga, którego umowa z niebiesko-białymi dobiegła końca i nie została przedłużona.

Podczas okresu przygotowawczego lechici rozegrają osiem sparingów, a najbliższy z nich odbędzie się w sobotę, 21 stycznia o godzinie 12:00 z Polonią Środa Wielkopolska na obiektach wronieckiej części Akademii Lecha Poznań. Ich najwyżej notowanym przeciwnikiem będzie występujący na zapleczu ekstraklasy Chrobry Głogów, który zimową przerwę spędza na czwartej pozycji Fortuna I Ligi.

Plan przygotowań drugiej drużyny:

9.01 – powrót do treningów
21.01 – sparing z Polonią Środa Wielkopolska
28.01 – sparing z Wartą Sieradz
1.02 – sparing ze Świtem Skolwin
4.02 – sparing z Chrobrym Głogów
8.02 – sparing z Notecią Czarnków
11.02 – sparing ze Śląskiem II Wrocław
18.02 – sparingi z Zawiszą Bydgoszcz i Jarotą Jarocin
25-25.02 – wznowienie rozgrywek eWinner 2. Ligi

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij