2018-01-08 18:13 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Druga drużyna wznowiła treningi

Drugi zespół Lecha Poznań rozpoczął w poniedziałek przygotowania do zbliżającej się rundy wiosennej. W pierwszych w nowym roku zajęciach wzięło udział siedemnastu piłkarzy.

Zawodnicy trenera Ivana Djurdjevica mają za sobą już inauguracyjny trening, który odbyli w poniedziałkowe popołudnie. Nie uczestniczyło w nim dwóch piłkarzy – obrońca Wiktor Pleśnierowicz oraz skrzydłowy Tymoteusz Klupś. Obaj nadchodzące dni spędzą pod okiem szkoleniowca Kolejorza Nenada Bjelicy. – To świetna wiadomość dla całego naszego zespołu. To, że Wiktor i Tymek mają okazję przebywać z pierwszym zespołem jest także naszym wspólnym sukcesem – ocenia opiekun rezerw.

Byłego gracza Dumy Wielkopolski cieszy fakt, że ma on do dyspozycji wszystkich piłkarzy ze swojej kadry. – To jest dla nas zdecydowanie najważniejsze. Mamy możliwość odpowiednio przepracować najbliższy okres w pełnym składzie osobowym, co jesienią nie zawsze było regułą. Wszyscy liczymy na to, że będzie to dla nas owocny czas, w którym kontuzje nie będą nam kolidować z trudem wkładanym na treningach – wyraża nadzieję trener Djurdjević.

Okres przygotowawczy będzie bardzo intensywnym czasem dla niebiesko-białych. W jego trakcie rozegrają oni bowiem aż osiem sparingów. – Staramy się jak najwięcej grać, stąd dosyć duża liczba gier kontrolnych. Chcemy wdrożyć się w rytm meczowy, a następnie go podtrzymywać, by udanie wejść w rozgrywki ligowe w marcu – opowiada szkoleniowiec drugiej drużyny.

Wiosenne zmagania w trzeciej lidze zawodnicy rezerw rozpoczną w weekend 10-11 marca domowym spotkaniem z Sokołem Kleczew. Przerwę zimową lechici spędzają na siódmym miejscu. Jesienią zgromadzili oni w siedemnastu starciach 29 punktów i do liderującej Elany Toruń tracą osiem "oczek".

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij