2016-03-15 08:34 Mateusz Szymandera fot. Adam Ciereszko

Doświadczenie i gra z kontrataku

We wtorek na Bułgarską przejedzie zespół Zagłębia Sosnowiec, który ostatni raz na poznańskim stadionie zagrał dziewięć lat temu. - To będzie dla nas trudny pojedynek - mówi analityk Kolejorza Marcin Wróbel.

We wtorek na Bułgarską przejedzie zespół Zagłębia Sosnowiec, który ostatni raz na poznańskim stadionie zagrał dziewięć lat temu. - To będzie dla nas trudny pojedynek - mówi analityk Kolejorza Marcin Wróbel.

>Oglądał on wspólnie z trenerem Janem Urbanem ostatnie spotkanie drużyny z Sosnowca, która zremisowała z Arką Gdynia 2:2. - Byli blisko zwycięstwa, a to oznacza, że sposób ich gry był trudny do powstrzymania dla wicelidera pierwszej ligi. Przy większej mobilizacji i konsekwencji będą chcieli zagrać jeszcze lepiej niż z Arką. Będziemy musieli się sporo natrudzić, żeby rozerwać ich zasieki obronne - podkreśla Wróbel. - Ostatni mecz dał nam sporo materiału do analizy - dodaje.

Zagłębie swoją grę opiera na grze z kontrataku. - W ten sposób grają szczególnie z wyżej notowanymi rywalami i widać, że ten styl przynosi im rezultaty. Tego się trzymają i w tym są bardzo groźni. W kilku meczach, które widziałem w ten sposób strzelają bramki. Wychodzą z kontratakami i musimy na to uważać - przyznaje analityk mistrza Polski.

Pucharowy rywal Kolejorza to też drużyna, która w swojej grze defensywnej koncentruje się na skuteczności. Bardzo ważne w ich przypadku jest to, żeby nie stracić bramki. - To drużyna, która jest w obronie bardzo stabilna. Defensywie pomaga dwóch, a nawet trzech defensywnych pomocników - zaznacza analityk, który zwraca też duża uwagę na doświadczenie trzeciej drużyny zaplecza Ekstraklasy.

- To doświadczenie to nie tylko wiek piłkarzy, niektórzy z nich mają nawet 36 lat, ale też liczba meczów i kluby, w których w przeszłości grali. Widać też, że doświadczenie przekłada się na sposób gry zespołu, który bardzo dobrze zabezpiecza swoją bramkę - podkreśla Wróbel.

Następne mecze

Piątek 22.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock
Wtorek 26.10 godz.13:30
Unia Skierniewice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij