2016-08-18 11:35 Mateusz Szymandera

Dobra forma juniora młodszego

Zespół juniora młodszego Lecha Poznań wygrał 4:0 z SMS-em Łódź. To był trzeci mecz kontrolny rozegrany przez podopiecznych trenera Bartosza Bochińskiego w letnim okresie przygotowawczym.

Półfinalista ostatnich Mistrzostw Polski w kategorii juniora młodszego okazał się wymagającym rywalem dla Kolejorza, który w tym sezonie po raz trzeci będzie bronił tytułu mistrza Polski. Ten jednak od początku narzuciła swój styl gry i kontrolował przebieg spotkania do ostatniego gwizdka sędziego.

Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Jarosz. Kolejne bramki w meczu z SMS-em Łódź padały po przerwie. W 70. minucie wynik spotkania podwyższył Karol Smajdor. Ten zawodnik asystował przy kolejnym trafieniu swojego zespołu, gdy na 3:0 podwyższył Oskar Nowak. Ten sam piłkarz ustalił wynik spotkania w 80. minucie meczu.

- Cieszy fakt szybko wyciąganych wniosków przez zawodników. Udało się wyeliminować pewne błędy z gry kontrolnej przeciwko Zagłębiu Lubin. Mecz z SMS-em pokazał, że praca którą na codzień wykonujemy jest dobrze zorganizowana i powoli przynosi efekty. Z drugiej strony podkreślam, że jeszcze dużo pracy do wykonania. Spokojnie dalej realizujemy kolejne zadania - ocenia spotkanie szkoleniowiec drużyny trener Bartosz Bochiński.

Sparing z SMS-em Łódź był ostatnim meczem kontrolnym rozegranym w letnim okresie przygotowawczym. 24 sierpnia poznaniacy rozpoczną rozgrywki ligowe. Ich pierwszym rywalem będzie Nielba Wągrowiec.

LECH POZNAŃ - SMS ŁÓDŹ 4:0 (1:0)

Bramki: Jarosz (8), Smajdor (70), Nowak (74), Nowak (80)

Lech Poznań: Zawodnik Testowany - Bartłomiej Burman (47. Karol Smajdor), Jan Andrzejewski, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Zimmer - Jakub Białczyk, Szymon Czyż (58.Kacper Janiak), Bartosz Bartkowiak (65. Zawodnik testowany) - Sebastian Jarosz, Jakub Karbownik (58. Łukasz Bogajewski), Olaf Kobacki (41. Oskar Nowak)