2018-06-27 09:55 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

"Deski" na treningach

W ochraniaczach na część treningów wychodzą piłkarze Kolejorza. To nowa zasada wprowadzona przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu.

Zmiana trenera bardzo często oznacza nowe zasady dotyczące funkcjonowania drużyny. Większość z nich dotyczy regulaminu drużynowego i zostaje w szatni. Są jednak takie, które można zaobserwować na treningach. Jedną z nich jest konieczność posiadania ochraniaczy na wskazanych zajęcia. Zawodnicy przed wybiegnięciem na trening dostają informację o tym w jaki sposób powinni przygotować się do pracy.

- Taka sytuacja będzie miała miejsce zwłaszcza we wtorki i środy. Chcemy dbać o zdrowie zawodników, ale też sprowokować ich do bardziej agresywnej gry. Nie chcemy, żeby podczas treningów odpuszczali. Zależy nam na tym, żebyśmy nawet w takich sytuacjach nie odpuszczali i nie cofali nóg - zaznacza drugi trener Lecha, Maciej Stachowiak.

Obowiązek zakładania ochraniaczy dotyczy głównie zajęć, na których jest dużo elementów piłkarskich. Piłkarze mają w ten sposób wypracować automatyzmy związane z twardą i nieustępliwą grą. Ta ma przynieść efekty w trakcie meczów. Zawodnicy już teraz wiedzą, że polecenie dotyczące założenia ochraniaczy na nogi oznacza dużą liczbę gier, a to jest ten element treningu, który lubią najbardziej.

- Nawet na treningach dużo jest takich momentów, w których gra się ostro, w bliskim kontakcie z przeciwnikiem. Jeśli na treningach nie będziemy odstawiali nóg, to w czasie meczów łatwiej będzie się dostosować do takich samych warunków - podkreśla Tymoteusz Klupś. - Dlatego też zakładamy ochraniacze. W ten sposób chronimy swoje nogi, dbamy o zdrowie, bo to jest bardzo ważne - dodaje skrzydłowy Kolejorza.

To metoda, którą sztab szkoleniowy stosował już w drużynie rezerw i wówczas przynosiła efekty. Tam jednak zawodnicy zakładali "deski" na każdy trening. W przypadku pierwszej drużyny ta zasada została skorygowana i obejmuje wybrane zajęcia. - Wiemy już, na którym treningu będziemy pracowali z piłkami, a na których będzie więcej pracy fizycznej - zaznacza 18-latek.

Następne mecze

Piątek 30.07 godz.20:30
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 06.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Cracovia

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij