2023-08-24 09:00 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Derby Warta - Lech na Enea Stadionie

Kolejny raz piłkarskie Derby Poznania zostaną rozegrane na stadionie przy Bułgarskiej. W niedzielę, 17 września o godzinie 17.30, czyli po przerwie reprezentacyjnej, w ramach 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy dojdzie do konfrontacji Warty z Lechem. Gospodarzem będą Zieloni.

Piłkarze Warty swoje mecze ligowe rozgrywają na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim i to tam odbywały się starcia derbowe z Kolejorzem po powrocie ekipy z Drogi Dębińskiej do Ekstraklasy. Zmiana nastąpiła w ubiegłym roku, kiedy z udziałem miasta doszło do porozumienia, w ramach którego Zieloni byli gospodarzem rywalizacji z niebiesko-białymi przy Bułgarskiej.

- Jako mieszkańcy Poznania bardzo cieszymy się z tego, że w najwyższej klasie rozgrywkowej możemy kibicować aż dwóm zespołom. Zarówno Warta, jak i Lech to kluby, które mają w dorobku wiele sukcesów oraz bogatą historię, które na stałe zapisała się na kartach miasta, nie tylko tych sportowych. Poznaniacy zawsze wiernie wspierali oba zespoły i z dumą przekazują swoją pasję młodszym kibicom, a rozmowy o meczach do dziś łączą pokolenia – mówił wówczas Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Derby Poznania są wyjątkowym wydarzeniem i zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Cieszy również, że mecze te toczą się w przyjaznej atmosferze - dodał.

Kluby rywalizowały wtedy 18 września i Lech wygrał 1:0, a jedynego gola strzelił Afonso Sousa. Już wtedy zresztą padały deklaracje, że kolejne starcia derbowe, w których walczyć będą dwa poznańskie kluby, odbywać się będą w miarę możliwości w stolicy Wielkopolski. I tym razem będzie podobnie, bo 17 września (niedziela) o godz. 17.30 gospodarzem na Enea Stadionie będzie Warta. Została już podpisana umowa na organizację tego starcia, a zgodę na przeniesienie spotkania z Grodziska Wlkp. do Poznania wyraziła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

O harmonogramie sprzedaży biletów poinformujemy w następnym tygodniu.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij