2018-09-09 16:01 Adrian Gałuszka

Derby bez rozstrzygnięcia

W spotkaniu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 trampkarze Lecha Poznań zremisowali w niedzielę na wyjeździe z Wartą Poznań 2:2. Bramki dla niebiesko-białych zdobywali Jakub Złoch oraz Norbert Pacławski.

Derbowe starcie rozpoczęło się od ciosów z obu stron. Jako pierwsi bramkarza Mateusza Ludwikowska pokonali gospodarze, którzy już po sześciu minutach cieszyli się z prowadzenia. Ich radość długo nie potrwała, bo już w 11. minucie ekipa trenerów Jędrzej Łągiewka-Marcina Kardela doprowadziła do wyrównania za sprawą obrońcy Jakuba Złocha. Mimo obiecującego początku więcej trafień w tej części gry już nie zobaczyliśmy i obie drużyny udały się na przerwę z wynikiem 1:1.

Druga część rozpoczęła się ponownie od dwóch goli. Tym razem to Lech zaskoczył defensywę rywali już dwie minuty po wznowieniu, a dokonał tego wprowadzony w przerwie napastnik Norbert Pacławski. Przeciwnicy potrafili odpowiedzieć równie szybko, co lechici w pierwszej połowie. Aż do końcowego gwizdka rezultat już się nie zmienił i ostatecznie niebiesko-biali podzielili się z warciarzami punktami.

- W momencie, gdy utrzymywaliśmy się przy piłce i budowaliśmy grę przez wszystkie formacje, kreowaliśmy sytuacje podbramkowe. Zdarzały nam się jednak momenty chaotyczne, zarówno w bronieniu jak i atakowaniu. One zaważyły o końcowym wyniku. Za trzy dni mamy okazję zrehabilitować się w meczu z FASE i czekamy na to z niecierpliwością - skomentował po końcowym gwizdku sędziego trener Lecha, Jędrzej Łągiewka.

Warta Poznań – Lech Poznań 2:2 (1:1)

Bramki: (6.), (48.) – Złoch (11.), Pacławski (42.)

Lech Poznań: Mateusz Ludwikowski – Mihail Mazur, Antoni Przybylski (41. Aleksander Gazda), Jakub Złoch, Adrian Tymiński – Oliwier Dobosz (41. Kacper Madej), Kacper Sommerfeld (63. Maksymilian Walczak), Maksym Czekała (41. Norbert Pacławski) – Filip Karwacki, Jakub Czesiński (50. Jan Niedzielski), Igor Kornobis (60. Kamil Budych)