2021-01-13 11:46 Karol Mędak, Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Debiutanci w Belek: Antoni Kozubal

Dla sześciu młodych zawodników Lecha Poznań trwające zgrupowanie w Turcji jest pierwszym, na którym przebywają wraz z Kolejorzem. Jednym z nich jest Antoni Kozubal, o którym w pochlebnym słowach wypowiadają się jego nowi koledzy. - Obciążenia są wymagające, ale chciałbym jak najdłużej trenować z pierwszą drużyną - nie kryje 16-letni pomocnik.

Regulowanie tempa gry, dobry przegląd pola, łatwość w wygrywaniu pojedynków w środkowej strefie - to charakterystyczne cechy ulubieńca poznańskiej publiczności, Pedro Tiby. Na nim wzoruje się w swojej grze zawodnik, który – na razie w odpowiedniej skali – dysponuje podobnymi atutami piłkarskimi. Mowa o Antonim Kozubalu, dla którego obóz przygotowawczy w tureckim Belek jest premierową poważniejszą szansą na pokazanie swoich umiejętności sztabowi szkoleniowemu trenera Dariusza Żurawia.

- Treningi są bardzo intensywne, ale z czasem się do tego dostosuję. Mamy dobre warunki do pracy, a jej poziom jest bardzo wysoki - mówi urodzony w 2004 roku gracz, który w poprzedniej rundzie rozgrywał swoje mecze w juniorach starszych Kolejorza. W drużynie jego rezerw wystąpił jesienią w lidze dwukrotnie, w tym podstawowym składzie w ostatnim zeszłorocznym starciu tej ekipy z Chojniczanką w Chojnicach.

16-latek udał się do Turcji wraz z kilkoma innymi młodymi wychowankami Akademii Lecha Poznań i sama możliwość przebywania na jednym zgrupowaniu z niebiesko-białymi stanowi dla nich wszystkich duże przeżycie. W grudniu jednak trenowali przy Bułgarskiej, więc o wejście do zespołu jest im nieco łatwiej. Tym bardziej, że kilku lechitów wyciągnęło pomocną rękę mniej doświadczonym kolegom. To zresztą sprawia, że nastoletnim zawodnikom łatwiej zaprezentować się z niezłej strony na zajęciach. - Chłopaki fajnie mnie przyjęli, z niektórymi z nich nawiązuję dobry kontakt, także na boisku, gdzie można fajnie pograć na "klepkę", wykreować coś ciekawego - opowiada Kozubal dodając, że jeszcze w Poznaniu wraz z rówieśnikami mógł liczyć na wsparcie chociażby Tymoteusza Puchacza, który pomagał im w niektórych codziennych sprawach.

Z racji na boiskową pozycję i charakterystykę nie dziwi fakt, że wzoruje się on na Pedro Tibie. Portugalczyk sam zresztą nie szczędzi pochwał pod adresem wychowanka, a niektórzy piłkarze Kolejorza nazywają żartobliwie Kozubala jego przyszłym następcą. Przed nim jednak jeszcze sporo do zrobienia, by zadebiutować przy Bułgarskiej, a następnie regularnie występować w koszulce z kolejowym herbem. Do realizacji tego celu jednak systematycznie stara się zbliżać. - Obciążenia są wymagające, myślałem, że będzie trochę lżej, ale chciałbym jak najdłużej trenować z pierwszą drużyną. Dopiero po powrocie do Polski zobaczymy, czy to się stanie - podkreśla zawodnik.

A co po grudniowych treningach oraz na podstawie pierwszych dni obozu przygotowawczego może o samym zainteresowanym powiedzieć szkoleniowiec Żuraw? Trener Lecha nie kryje, że to materiał bardzo dobrego piłkarza i wiele sobie po nim obiecuje. - Antek obdarzony jest niesamowitym przeglądem pola, operując przy tym piłką zarówno prawą, jak i lewą nogą. Dobrze porusza się taktycznie po boisku, potrafi zaasekurować kolegów z drużyny, dużo widzi i może zostac kolejnym zawodnikiem, o którym będzie głośno. Na pewno ma duże umiejętności piłkarskie - wylicza opiekun Kolejorza.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij