2015-01-17 00:00 Łukasz Borowicz fot. Adam Ciereszko

David Holman wypożyczony z Ferencvarosu

Możemy już oficjalnie potwierdzić. David Holman został wypożyczony z Ferencvarosu Budapeszt i najbliższy rok spędzi w Kolejorzu.

Możemy już oficjalnie potwierdzić. David Holman został wypożyczony z Ferencvarosu Budapeszt i najbliższy rok spędzi w Kolejorzu. Po testach medycznych, które przeszedł tydzień temu, wyleciał na zgrupowanie i za zgodą macierzystego klubu trenował z Lechem Poznań. Będzie grał z numerem 20.

Nowy w ofensywie

22-letni David Holman został wypożyczony z Ferencvarosu na rok, a Lech zapewnił sobie prawo pierwokupu. Węgier przez pierwsze półrocze ma mieć status uzupełnienia składu, ale jego obecność i tak zadowala szkoleniowca poznaniaków.

- Bardzo się cieszę, że do nas dołączył. To ofensywny zawodnik, który zwiększy konkurencję, co jest nam bardzo potrzebne. Ma duże umiejętności techniczne, jest młody i głodny sukcesów - ocenia piłkarza trener Maciej Skorża.

Również sam wychowanek Vac FC 1899 siebie opisuje jako zawodnika ukierunkowanego na ofensywę. - Gram zarówno na pozycji wysuniętego napastnika, jak i tzw. "10". Najważniejsze jest to, aby na boisku dawać z siebie wszystko i pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Do tego za każdym razem dążę - podkreśla.

Krok milowy

Przenosiny do Poznania mają być nowym etapem w życiu Holmana. - To zdecydowanie największy krok w mojej dotychczasowej karierze. Myślę, że Lech to w tej chwili dla mnie najlepsza opcja. To naprawdę duży klub dzięki któremu mogę zajść wysoko. To także dla mnie duże wyzwanie, któremu mam nadzieję podołać - mówi nowy nabytek Kolejorza.

Latem Holman stracił okres przygotowawczy i znaczną część obecnego sezonu z powodu odmy opłucnowej. Jesienią rozegrał mecze tylko w Pucharze Ligi, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. - Mam nadzieję, że wszystko co złe jest już za mną i teraz będę mógł się skupić tylko na piłce. Chcę być jak najlepszym piłkarzem i wierzę, że gra dla Lecha mi w tym pomoże - mówi.

Polska? A co chcesz wiedzieć?

Młody Węgier przyznaje, że nasz kraj obserwuje już od jakiegoś czasu. Wybór Lecha Poznań nie jest przypadkiem. - Grając tutaj możesz stać się tylko lepszym piłkarzem. Jednym z moich idoli jest Robert Lewandowski, który w przeszłości reprezentował barwy Lecha, a teraz jest piłkarzem światowego formatu. To moje marzenie by być takim zawodnikiem, a polska liga może mi tylko w tym pomóc

Lech i Ferencvaros do porozumienia w sprawie wypożyczenia doszły dopiero w piątek. - Rzeczywiście, rozmowy trochę nam się przedłużyły - przyznaje wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski. - Najważniejsze, że Holman miał przyzwolenie swojego klubu i spokojnie mógł trenować w tym czasie z naszą drużyną. Teraz jest już oficjalnie z nami.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij