2016-06-06 11:51 Mateusz Szymandera, fot. Marcin Rajczak

Czterech odchodzi z rezerw

Czterech piłkarzy rezerw po zakończeniu sezonu rozstanie się z drugą drużyną Kolejorza. W przyszłym sezonie w barwach Lecha nie będą występowali Piotr Rymar, Niklas Zulciak, Lucas Guedes i Damian Roszczyk.

Czterech piłkarzy rezerw po zakończeniu sezonu rozstanie się z drugą drużyną Kolejorza. W przyszłym sezonie w barwach Lecha nie będą występowali Piotr Rymar, Niklas Zulciak, Lucas Guedes i Damian Roszczyk.

Najdłużej w zespole Lecha występował Damian Roszczyk, który był piłkarzem Kolejorza od 2004 roku. Przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia młodzieży i w Lechu zagrał na poziomie trzeciej ligi. W ostatnim sezonie zagrał w jedenastu meczach, w których zdobył jedną bramkę. - Damian chce rozpocząć studia w Stanach Zjednoczonych - zdradza trener rezerw Ivan Djurdjević.

Piotr Rymar trafił do Lecha cztery lata temu. W drużynie rezerw grał od trzech sezonów. W ostatnim wystąpił w dwunastu spotkaniach, w których dwa razy pokonał bramkarza rywali. Piłkarz otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu, ale nie zaakceptował jej warunków.

Najkrócej, bo kolejno trzy lata i rok występowali w drużynie Lecha Niklas Zulciak i Lucas Guedes. Ten pierwszy dwa razy pojawił się na boiskach Ekstraklasy. - Wspólnie z Niklasem i Lucasem doszliśmy do porozumienia, że ich dalsze granie w trzeciej lidze mija się z celem. Stać ich jeszcze na to, żeby grać w wyższej lidze i dalej się rozwijać - zaznacza szkoleniowiec.

Odejście tych piłkarzy stawia sztab szkoleniowy rezerw przez kolejnym wyzwaniem związanym z przebudową zespołu. - Naszym głównym zadaniem jest rozwijanie zawodników w taki sposób, żeby trafiali do pierwszego zespołu. Musimy być gotowi na odejścia piłkarzy i szukanie dla nich alternatyw. Tak jest także w tym przypadku - mówi trener Djurdjević.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:30
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij