2023-05-22 14:03 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Czterech lechitów zagra z Włochami

Czterech zawodników Akademii Lecha Poznań, Sammy Dudek, Jakub Falkiewicz, Tymoteusz Gmur oraz Wojciech Szymczak otrzymali powołania do reprezentacji Polski do lat 15. Kadrę prowadzoną przez trenera Dariusza Gęsiora czeka towarzyski dwumecz z Włochami, który odbędzie się w dniach 30 maja oraz 1 czerwca w Coverciano.

Najmłodsza z młodzieżowych drużyn narodowych na przełomie maja i czerwca weźmie udział w zgrupowaniu we Włoszech. W gronie powołanych selekcjoner biało-czerwonych znalazł miejsce dla aż czterech lechitów urodzonych w roku 2008. Chodzi o stopera, Jakuba Falkiewicza, pomocników, Tymoteusza Gmura oraz Sammy’ego Dudka oraz napastnika, Wojciecha Szymczaka. Wszyscy wymienieni walczą w ekipie szkoleniowca Damiana Sobótki o mistrzostwo Polski do lat 15, ale Falkiewicz, Szymczak oraz Gmur mają już za sobą debiut w ekipie juniorów młodszych. Dudek z kolei zaliczył niedawno już premierowy występ w zespole juniorów starszych na boiskach Centralnej Ligi Juniorów.

Zawodnicy Akademii Lecha Poznań stanowią najliczniejszą grupę w reprezentacji Polski do lat 15, jeśli chodzi o przynależność klubową. W swoich ostatnich meczach gracze z orzełkiem na piersi rywalizowali w kwietniu w ramach Turnieju Czterech Narodów na Węgrzech, a w ich szeregach zobaczyliśmy Dudka oraz Falkiewicza. Teraz podopieczni Dariusza Gęsiora zagrają dwa spotkania z Włochami, a starcia te odbędą się we wtorek, 30 maja o godzinie 12:00 oraz w czwartek o godzinie 11:00 w Coverciano.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij