2016-06-27 10:45 Mateusz Szymandera

Czas na kolejne wyzwania

Po rocznej przerwie na boiska Ekstraklasy wraca Szymon Drewniak. Pomocnik został wypożyczony do Górnika Łęczna i to właśnie w tym klubie będzie zdobywał kolejne ligowe doświadczenia. - Trzeba znów spróbować sił w Ekstraklasie - mówi piłkarz.

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Grał regularnie, a jego drużyna rozgrywki skończyła na szóstej pozycji. - To był udany sezon. Najważniejsze dla mnie było to, żeby grać. Tego mi w poprzednich sezonach brakowało. Regularne występy zwiększają pewność siebie, mogłem poczuć piłkę, przestrzeń na boisku. To dla mnie było najważniejsze - przyznaje Drewniak.

Pobyt w pierwszej lidze nie umknął uwadze klubów z Ekstraklasy. Drużyna z Łęcznej mocno była zainteresowana transferem 22-letniego zawodnika. - Właśnie dlatego wybrałem ten kierunek. Duże było zainteresowanie ze strony trenera, a jeśli on mnie chce to dużo znaczy. Nic jednak nie będę miał za darmo. Muszę sobie wywalczyć miejsce w składzie. Zobaczymy jak to będzie, ale jestem optymistą - zaznacza piłkarz.

W tym sezonie środkowy pomocnik nie miał dużo czas na odpoczynek. Sezon ligowy skończył na początku czerwca, a już trzy tygodnie później rozpoczął treningi z nowym zespołem. - Jestem pozytywnie nastawiony do nowego wyzwania. Mamy teraz początek przygotowań, trzeba trochę pograć, żeby dobrze rozpocząć sezon. Mam nadzieję, że będzie on dla mnie bardzo udany - mówi lechita.

W piątek miał on okazję spotkać się ze swoimi kolegami z Kolejorza. Jeszcze przed meczem przez dłuższy czas wymieniał uwagi nie tylko z piłkarzami, ale też członkami sztabu szkoleniowego. - Zawsze miło się spotkań. Wszyscy życzyli mi powodzenia. Cały czas utrzymujemy kontakt. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. Lechowi życzę powodzenia. To jest mój klub i wiem, że ten sezon będzie dla niego lepszy - podkreśla Drewniak.

Następne mecze

Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Sobota 17.10 godz.00:00
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij