2022-06-27 11:01 Adrian Gałuszka , fot. Karol Mędak

Cywka i Żołądź dołączają do drugiej drużyny

Tomasz Cywka i Bruno Żołądź wzmacniają drugi zespół Lecha Poznań. Obaj zawodnicy podpisali umowy z Kolejorzem i trenują z drużyną trenera Artura Węski. - Liczymy na to, że zarówno Tomek, jak i Bruno podniosą poziom naszej drugiej drużyny i bardzo szybko staną się ważnymi postaciami w jej szatni. Posiadają ku temu odpowiednie umiejętności, doświadczenie oraz cechy, które pozwolą im szybko zaadaptować się w tym środowisku - mówi Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego Akademii Lecha Poznań.

W ubiegłych dniach z rezerwami niebiesko-białych pożegnała się dwójka doświadczonych piłkarzy, Sergey Krivets oraz Artur Marciniak. Szefowie Akademii Lecha Poznań oraz sztab szkoleniowy drugiego zespołu zdawali sobie jednak sprawę, że młodym lechitom w dalszym ciągu potrzebne będzie wsparcie ze strony bardziej ogranych zawodników. Stąd naturalna decyzja o znalezieniu zastępstwa w postaci Tomasz Cywki i Brunona Żołądzia, którzy już biorą udział w zajęciach rezerw Kolejorza.

Pierwszy z nich występował przez ubiegłe dwa sezony w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, z którym był blisko awansu do PKO Ekstraklasy. Na Dolny Śląsk trafił ze stolicy Wielkopolski latem 2020 roku, a w pierwszej drużynie Lecha rozegrał 17 spotkań, strzelając w nich dwa gole. Wcześniej przez znaczną część kariery 33-latek był związany z Wyspami Brytyjskimi, gdzie na poziomie Championship zanotował ponad sto meczów, zdobywając 15 bramek i notując 13 asyst.

Kolejnym wzmocnieniem rezerw jest 31-letni Bruno Żołądź, czyli gracz z doświadczeniem ze wszystkich szczebli centralnych w naszym kraju. O ile na najwyższym poziomie dwukrotnie pojawiał się na boisku, o tyle na jego zapleczu uzbierał 60 występów w Górniku Polkowice i Cracovii. Był także piłkarzem Stali Stalowa Wola, Kotwicy Kołobrzeg, Limanovii Limanowo oraz Olimpii Elbląg, dla których zagrał w drugiej lidze 132 razy.

- Liczymy na to, że zarówno Tomek, jak i Bruno podniosą poziom naszej drugiej drużyny i bardzo szybko staną się ważnymi postaciami w jej szatni i na boisku. Posiadają ku temu odpowiednie umiejętności, doświadczenie oraz cechy, które pozwolą im szybko zaadaptować się w tym środowisku. Pierwszy z nich występował przez dwa lata w naszym pierwszym zespole, ma także bogatą piłkarską przeszłość na boiskach zaplecza angielskiej ekstraklasy i nikomu nie trzeba go przedstawiać. Bruno natomiast był przez nas obserwowany od dłuższego czasu, otrzymaliśmy również sporo pozytywnych rekomendacji ze strony trenerów i piłkarzy, z którymi współpracował. Będzie stanowił dobre wsparcie dla naszych młodych graczy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w seniorskiej piłce - opowiada o dwóch pozyskanych piłkarzach Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego Akademii Lecha Poznań.

Tomasz Cywka podpisał z Lechem Poznań roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Bruno Żołądź związał się z kolei z klubem dwuletnią umową.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij