2019-03-25 16:02 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Cywka i Letniowski coraz bliżej gry

Wielkimi krokami zbliża się powrót na boisko dwóch zawodników Lecha Poznań, którzy w oficjalnym spotkaniu drużyny trenera Adama Nawałki wiosną jeszcze nie wystąpili. W tym tygodniu treningi indywidualne rozpocznie Tomasz Cywka, natomiast zajęcia w trakcie przyszłego mikrocyklu wznowi Juliusz Letniowski.

Obaj piłkarze wzięli udział w styczniowym obozie przygotowawczym pierwszego zespołu w tureckim Belek. W połowie lutego Cywka nabawił się jednak urazu mięśnia łydki, który wykluczył go z udziału w dotychczasowych wiosennych meczach Kolejorza.

- Tomek wraca do zajęć indywidualnych wraz z początkiem tego mikrocyklu. Do pracy z zespołem będzie wprowadzany stopniowo i jest szansa, że uda się to na początku następnego tygodnia. W tym przypadku jednak okres wprowadzający może potrwać trochę dłużej, będziemy uważnie śledzić postępy w najbliższych dniach - tłumaczy profesor Krzysztof Pawlaczyk.

Trochę więcej cierpliwości będzie potrzebował Letniowski, którego powrót do zajęć indywidualnych przewidywany jest na przyszły tydzień. - Julek wznowi indywidualne treningi w przyszłym mikrocyklu. Podjęliśmy decyzję o przesunięciu jego powrotu na boisko o kilka dni, a sam zawodnik cały czas pozostaje pod opieką fizjoterapeutów - zaznacza szef sztabu medycznego Lecha Poznań.

Wymienieni lechici nie rozegrali tej wiosny jeszcze ani jednego ofcjalnego spotkania w niebiesko-białych barwach. Cywka wystąpił ostatnim raz w pierwszym zespole 30 września w starciu z Miedzią Legnica (2:2), a Letniowski zaliczył swój poprzedni mecz pod koniec listopada jeszcze w swojej poprzedniej drużynie, Bytovii Bytów.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij