2018-07-11 18:49 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Chcemy odzyskać nasz wizerunek

- Przed czwartkowym meczem mamy swoje założenia. Jesteśmy przygotowani do rywalizacji z tym zespołem. Wiemy, że nasz przeciwnik wygrał krajowy puchar. Do meczu z Ormianami podejdziemy z szacunkiem. Znamy swoją wartość i będziemy chcieli ją udowodnić - mówi trener Kolejorza, Ivan Djurdjević.

Dla Serba czwartkowy mecz będzie oficjalnym debiutem w roli szkoleniowca poznańskiego zespołu. Djurdjević przez sześć lat rozegrał w niebiesko-białych barwach ponad sto meczów. Tych doświadczeń jednak nie da się porównać z prowadzeniem drużyny. - Trener ma inne obowiązki, odpowiada za wiele osób. Gra w piłkę jest czymś zupełnie innym. Dlatego to jest inny rodzaj emocji. Oczywiście piłkarze, tak jak trener są odpowiedziali za klub. Każdy zaczynając ode mnie, poprzez zespół i pracowników klubu. Chcemy, żeby Lech grał dobry futbol i każdy z nas na to pracuje - zaznacza opiekun Lecha.

Pierwszy mecz, w którym poprowadzi drużynę rodzi wiele pytań. Te dotyczą wyjściowego składu, obsady bramkarzy, a także wyboru kapitana. W dotychczas rozegranych sparingach te rolę pełniło kilku zawodników. Wśród nich byli m.in. Kamil Jóźwiak, Nikola Vujadinović czy Christian Gytkjaer. - Cały czas jesteśmy w trakcie poszukiwań kapitana. W czwartkowym meczu tę funkcję będzie pełnić inny zawodnik. Nie powiem jednak kto, dowiecie się o tym jutro. Pracujemy razem od miesiąca i szukamy kapitana - mówi Djurdjević. - Być może ta osoba tutaj siedzi - śmiał się Serb, patrząc na Darko Jevticia.

Sztab szkoleniowy Kolejorza bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji z Gandzasarem Kapan. - Wiemy, że to nie jest przeciwnik z wielkiej ligi. Nie ma jednak nic do stracenia. Ten dwumecz na pewno potraktuje jako fajną przygodę z możliwością gry na dużym stadionie. Naszym obowiązkiem jest utrzymać naszą markę. To kim, jesteśmy. Musimy wyjść na boisko i od pierwszego meczu rozpocząć budowę naszego wizerunku. W ostatnich miesiącach go utraciliśmy. Dlatego mamy wiele rzeczy do zrobienia. Chcemy pokazać jakość i dobry futbol - zaznacza trener poznańskiego zespołu.

Dla niego istotna jest nie tylko dobra gra w dwumeczu z Ormianami i awans do kolejnej rundy, ale jak najlepsze przygotowanie drużyny na nadchodzący sezon. - Potrzebujemy takich piłkarzy, którzy zawsze są przygotowani. I tego od nich chcemy. Muszą wiedzieć o tym, że nawet jeśli nie wystąpią w czwartkowym meczu, to za kilka dni gramy kolejny mecz i mają okazję do gry. Dlatego muszą być przygotowani na to, że dostaną szansę - podkreśla Djurdjević. - Teraz najważniejszy jest awans i odzyskanie wizerunku. Gramy mecz i musimy w nim dać z siebie wszystko. Chcemy, żeby zawodnicy zagrali jak najlepiej potrafią - kończy.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij