2019-11-07 12:26 Wiktoria Łabędzka , fot. Przemysław Szyszka

"Chcemy być zespołem walczącym do końca"

- Wiedzieliśmy, że będzie to sezon, w którym nie wszystko będzie przychodzić automatycznie. Nie chcemy być zespołem pozornym, a takim, który zawsze będzie walczył do końca i pokazywał na boisku swoje zaangażowanie - mówi obrońca Lecha Poznań, Thomas Rogne.

Pomimo że 29-latek rozpoczął sezon od regularnych gier w podstawowym składzie, ostatnie tygodnie minęły mu pod znakiem rehabilitacji. Przypominajmy bowiem, że Rogne podczas spotkania z Jagiellonią Białystok nabawił się kontuzji, która zmusiła go do przedwczesnego opuszczenia boiska. Przerwa zawodnika nie trwała jednak długo, a patrząc przez pryzmat indywidualnych osiągnięć, może zaliczyć on niedawny powrót do udanych.

- Podczas kontuzji ciężko pracowałem, aby być w jak najlepszej dyspozycji. Gdy dochodzisz do pełni zdrowia, musisz cierpliwie czekać na swoją szasnę. Dobrze było ponownie zagrać najpierw w Pucharze Polski, później w ekstraklasie - mówi Norweg.

Równie pozytywnych odczuć nie budzi jednak postawa prezentowana przez ekipę niebiesko-białych w meczach poprzedzających listopadową przerwę reprezentacyjną. W trzech ostatnich spotkaniach zdołali bowiem dopisać do swojego konta wyłącznie punkt. Było to w Szczecinie, kiedy zespół trenera Dariusza Żurawia zremisował 1:1, a bramkę dla Kolejorza zdobył Thomas Rogne.

- Wiedzieliśmy, że będzie to sezon, w którym nie wszystko będzie przychodzić automatycznie - przyznaje wicekapitan Lecha. - W drużynie jest wielu nowych, młodych zawodników. Myślę, że nasza ofensywa spisywała się dotychczas bardzo dobrze. Kreowała sporo sytuacji, strzelała gole, co jest pozytywne. Oczywiście wciąż czeka nas dużo pracy, szczególnie w defensywie. Nie chcemy być zespołem pozornym, a takim, który zawsze będzie walczył do końca i pokazywał na boisku swoje zaangażowanie - dodaje.

Najbliższym rywalem lechitów będzie zespół kieleckiej Korony, który w ostatnich miesiącach borykał się ze sporymi problemami. Od czasu zmiany trenera w grze złocisto-krwistych widać jednak progres, co pokazuje choćby ubiegłotygodniowe zwycięstwo z Zagłębiem Lubin (1:0). Stadion przy ulicy Bułgarskiej jest dla nich jednak bardzo niegościnny, a niebiesko-biali są zdeterminowani, aby zakończyć kolejny cykl gier z promykiem nadziei na przyszłość. - Każda gra w tej lidze jest trudna. Wiemy, że jeśli zagramy najlepiej, jak potrafimy, możemy wygrać z każdym. Skupiamy się na swojej pracy, aby przygotować się na odpowiednim poziomie - kończy Rogne.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij