2021-02-04 10:02 Adrian Gałuszka , fot. Adam Jastrzębowski

Cenny sparing przed juniorami starszymi

W swoim trzecim sparingu podczas trwającego okresu przygotowawczego juniorzy starsi Lecha Poznań zmierzą się w sobotę z seniorami Warty Międzychód. Gra kontrolna z drużyną zajmującą trzecie miejsce IV ligi grupy wielkopolskiej będzie dotychczasowym najbardziej wymagającym sprawdzianem drużyny trenera Huberta Wędzonki.

Do tej pory najstarszy juniorski zespół Kolejorza zdążył rozegrać dwa sparingi. Najpierw niebiesko-biali ulegli piątej sile Centralnej Ligi Juniorów, Śląskowi we Wrocławiu 0:2, a po nieco ponad tygodniu wysoko pokonali aspirujący do awansu na młodzieżowy szczebel centralny Ruch Chorzów 9:1. Drugie z tych spotkań miało już mocno jednostronny przebieg, a w nim lechici mogli głównie sprawdzić się pod kątem umiejętności finalizacji kreowanych przez siebie akcji. Teraz przed nimi już trudniejsze zadanie.

I to nie tylko dlatego, że przyjdzie im powalczyć z drużyną seniorską, ale także świetnie spisującą się w tych rozgrywkach. Co ciekawe, z Wartą Międzychód zagrali także pod koniec lipca przed sezonem. Wtedy ta konfrontacja stanowiła dla ekipy szkoleniowca Wędzonki pierwsze zderzenie z dorosłym futbolem, a po zaciętym spotkaniu uległa ona warciarzom 1:2. - Już wtedy widzieliśmy, że to całkiem solidny zespół, ale niewielu spodziewało się wtedy, że tak dobrze spiszą się jesienią. Teraz chcą iść za ciosem i powalczyć o awans. Tym bardziej cieszymy się z tego, że przyjdzie nam zmierzyć się z takim przeciwnikiem. Raz, że to okazja do rewanżu, a dwa, że to drużyna o wysokich aspiracjach. To gwarancja wartościowej gry kontrolnej - mówi przed sparingiem z trzecią drużyną IV ligi grupy wielkopolskiej opiekun juniorów starszych.

- Cały czas pracujemy nad aspektami wytrzymałości ogólnej na dużych objętościach. Treningi nastawione są na kształtowanie mocy tlenowej i nie należą do lekkich. Mają charakter na pewno mocniejszy, niż w okresie startowym, a wszystko ma to na celu przygotowanie do jak najbardziej intensywnej gry wiosną. Odczuwamy ten proces treningowy, ale o to w tym okresie chodzi, nikt się u nas ciężkiej pracy nie boi - opisuje przygotowania do nadchodzącej rundy szkoleniowiec.

Do rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów jego zawodnicy powrócą w pierwszy weekend marca. Ich przeciwnikiem będzie wtedy Gwarek Zabrze, którego Lech podejmie we Wronkach. Aktualnie juniorzy starsi Kolejorza zajmują z dorobkiem 25 punktów ósme miejsce w tabeli.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij