2016-07-06 11:05 Mateusz Szymandera

Cały czas trwa rywalizacja

Po meczu o Superpuchar sztab szkoleniowy podejmie decyzję o tym kto stanie na bramce w spotkaniu ligowym ze Śląskiem Wrocław. O pozycję pierwszego bramkarza walczą Jasmin Burić i Matus Putnocky.

Obaj naprzemiennie bronią w meczach sparingowych. W rozegranym we wtorek spotkaniu z Arką Gdynia zagrał Jasmin Burić, a w sobotę bronił Matus Putnocky, który latem dołączył do zespołu Kolejorza. - To nowy zawodnik w naszej drużynie. Myślę, że praca z nami to dla niego nowe doświadczenie. Widać, że nie czuje dyskomfortu z tego powodu, że jest nowy i szybko złapał wspólny język z nowymi kolegami - tłumaczy asystent trenera Andrzej Dawidziuk.

Putnocky nie ma łatwego zadania, bo konkurencja pomiędzy nim, a Jasminem Buriciem jest bardzo duża. Bośniak zagrał w ponad 50 meczach w poprzednim sezonie i podobnie jak Putnocky był nominowany w kategorii bramkarz sezonu 2015/2016. - Ich współpraca na treningach wygląda fantastycznie. Na boisku obaj mają swój cel i walczą o jak najlepszą dyspozycję, a także miejsce w składzie - podkreśla trener bramkarzy.

W letnich grach sparingowych Matus Putnocky zagrał 270 minut, a Jasmin Burić spędził na boisku 180 minut. - Jesteśmy na etapie oceny ich pracy treningowej. Wiadomo, że właściwą okazją do ich oceny są gry kontrolne. Dopiero jednak po Superpucharze podejmiemy decyzję, który z nich rozpocznie sezon - mówi szkoleniowiec.

Następne mecze

Piątek 06.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Puszcza Niepołomice
Sobota 21.10 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
ŁKS Łódź

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij