2016-06-24 12:45 Mateusz Szymandera

Buszujący w zbożu

Ponad 30 stopni pokazują od czwartku termometry w Kępie koło Sochocina, gdzie od kilku dni lechici przygotowują się do nowego sezonu. Piłkarze Kolejorza pracują w dużym upale, ale nie przeszkadza im w to w realizowaniu założeń trenerów.

Najważniejsze jednak, że wszystkim na obozie dopisują humory. O dobrą atmosferę w drużynie dba Dariusz Dudka. Obrońca Kolejorza podczas piątkowego treningu postarał się uprzykrzyć życie swoim kolegom z drużyny. W pewnym momencie postanowił opuścić boisko i wziął do ręki źdźbło, którym starał się wyprowadzić z równowagi swoich kolegów. Jego "ofiarami" byli Nicki Bille, Szymon Pawłowski i Maciej Wilusz. - Zabijali muszki. Musi być zabawa i śmiech na treningu - śmieje się "Dudi".

Obrońcy wysokie temperatury podczas zgrupowania na razie nie przeszkadzają. - Dopiero drugi dzień w trakcie obozu zmagamy się z upałami. Będą one jeszcze przez weekend, ale na razie ich nie odczuwamy. Popołudniu gramy mecz kontrolny i podczas niego też ma być wysoka temperatura. Wtedy ona pewniue trochę utrudni grę - zaznacza Dudka, który cieszył się na zaplanowane na piątek zajęcia.

Sztab szkoleniowy przygotował dla zawodników trening siłowy. Podobnie jak dwa dni wcześniej zajęcia poprowadzili trenerzy od przygotowania fizycznego Cesar Sanjuan-Szklarz i Andrzej Kasprzak. Obaj przygotowali dla piłkarzy "tor przeszkód". Poza podnoszeniem ciężarów, były też oczywiście ćwiczenia z futbolówką. Po kilkunastu minutach pracy siłowej lechici doskonalili też wykonywanie i wykończenie stałych fragmentów gry.

- Lubię treningi siłowe, bo można na nich mocniej poćwiczyć. To są potrzebne treningi. Chodzi o to, żeby się wzmocnić przed ligą. My jako obrońcy nie możemy dać się przepchnąć, dlatego musimy nad tym pracować. Wiadomo, że trenujemy najczęściej z piłkami, ale nie zapominamy o innych ćwiczeniach - podkreśla Dariusz Dudka. - I pozdrawiam Kendiego. To bardzo sympatyczny chłopak, ale czasami dużo gada - kończy zawodnik.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij