2020-10-27 16:41 Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Borowski i Wilak trenują z pierwszym zespołem

Filip Borowski i Filip Wilak od wtorku rozpoczęli treningi z pierwszym zespołem Lecha Poznań. 17-letni wychowankowie Kolejorza to odpowiednio prawy obrońca oraz prawonożny skrzydłowy.

Pierwszy z nastoletnich lechitów został włączony do kadry pierwszego zespołu już w drugiej połowie września, ale tak naprawdę dopiero teraz rozpoczyna pełnoprawne treningi z drużyną prowadzoną przez trenera Dariusza Żurawia. - Kiedy zostałem oficjalnie włączony do kadry, drużyna akurat walczyła w eliminacjach do Ligi Europy i właściwie cały czas była w rozjazdach, więc ten okres jeszcze spędziłem na treningach we Wronkach, bo w Poznaniu mógłbym właściwie trenować tylko sam - opowiada Borowski. W ostatnich dniach 17-latek ćwiczył już przy Bułgarskiej, ale ze względu na lekki uraz robił to indywidualnie z trenerem przygotowania fizycznego Karolem Kikutem.

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by mógł rozpocząć treningi z pierwszą drużyną Kolejorza. - Bardzo się z tego cieszę, bo to jest coś, na co czeka każdy chłopak rozpoczynający treningi w akademii Lecha - podkreśla młody obrońca, który latem miał już okazję odbyć kilka zajęć z pierwszym zespołem, bo razem z grupą czterech innych młodych piłkarzy został włączony do kadry na krótkie przedsezonowe zgrupowanie w Opalenicy.

- Miałem tam okazję poznać się już z kolegami z zespołu, więc teraz wejście do treningów będę miał już na pewno łatwiejsze. W Opalenicy do drużyny wprowadzali mnie głównie Tymek Puchacz i Kamil Jóźwiak, którego już w Lechu nie ma, bo odszedł do Anglii - wspomina Borowski.

Na obozie w Opalenicy miał być zresztą także Wilak, ale wówczas z możliwości trenowania wyłączyła go kontuzja. Dziś 17-latek jest już w pełni zdrowy i gotowy do rozpoczęcia treningów z drużyną prowadzoną przez trenera Żurawia. - Jestem w Lechu już prawie 12 lat i cały ten czas był dążeniem do tego, by kiedyś znaleźć się w pierwszym zespole. Nie sądziłem pewnie, że stanie się to tak szybko, ale oczywiście bardzo się z tego cieszę i będę robił wszystko, żeby zacząć stawiać kolejne kroki na tej ścieżce, czyli pokazywać się z dobrej strony na treningach i zapracować w ten sposób na szansę debiutu i złapanie minut w pierwszej drużynie - podkreśla młody skrzydłowy, który jest nie tylko wychowankiem Lecha, ale także rodowitym poznaniakiem.

Podobne cele stawia przed sobą Borowski. - Jestem gotowy do ciężkiej pracy na treningach i chce się pokazać z dobrej strony, żeby podjąć rywalizację z zawodnikami na mojej pozycji. Wiadomo, że są starsi ode mnie i dużo bardziej doświadczeni, więc na razie nastawiam się na grę w rezerwach, ale później chciałbym powalczyć o okazję debiutu także w pierwszym zespole - kończy młody defensor Kolejorza.

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij