2016-09-19 18:05 Mateusz Szymandera

Bednarek z nowym kontraktem

Jan Bednarek podpisał w poniedziałek nowy kontrakt z Lechem Poznań. Obrońca związał się z Kolejorzem umową do czerwca 2020 roku.

20-latek w ostatnim czasie stał się podstawowym zawodnikiem Kolejorza. W barwach klubu zadebiutował we wrześniu 2013 roku w spotkaniu z Piastem Gliwice. Od tego czasu zanotował jedenaście występów. W międzyczasie był wypożyczony do Górnika Łęczna, w którym rozegrał w sumie dziewiętnaście meczów.

- Wybraliśmy inną drogę od tej, którą szli choćby Linetty, czy Kownacki, co wcale nie oznacza, że ta była gorsza, bo prowadziła do tego samego efektu. Jakiego? Gry w pierwszym zespole Lecha Poznań. Wypożyczenie to był bardzo ważny etap w jego karierze. Wykorzystał szansę do gry i pomimo tego, że walczył z Górnikiem "tylko" o utrzymanie, zgromadził bardzo cenne doświadczenie, dzięki któremu wrócił do Lecha jako zdecydowanie lepszy zawodnik - przyznaje wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski.

Bednarek jest kolejnym wychowankiem Akademii Lecha Poznań, który ma regularną szansę gry w pierwszej drużynie Kolejorza. - Jego silną stroną jest mocny charakter. Dziś jest silnym punktem naszego zespołu i wierzę, że tak będzie też w przyszłości - mówi wiceprezes. - Cieszymy się z tego, że kolejni piłkarze, którzy szkolili się w naszym klubie, grają w naszych barwach w ekstraklasie. W kadrze Kolejorza mamy kilku piłkarzy, którzy są naszymi wychowankami. Z pierwszą drużyną trenuje obecnie siedmiu młodych piłkarzy i to świadczy o naszej sile - dodaje.

Grę i zaangażowanie Bednarka docenia nowy szkoleniowiec Kolejorza Nenad Bjelica. - Podpisanie kontraktu to dobra wiadomość dla klubu. Jan jest świetnym zawodnikiem z mocnym charakterem. To młody piłkarz, który już teraz gra w pierwszym zespole. Czeka go w Lechu wielka przyszłość. Mam nadzieję, że da tej drużynie dużo. Wokół niego będziemy budowali obronę na najbliższe lata - podkreśla trener.

Poprzedni kontrakt Bednarka z Lechem wygasał pod koniec obecnego sezonu. - Każdy byłby zadowolony po podpisaniu kontraktu z takim klubem jak Lech Poznań. Mam same pozytywne odczucia i mam nadzieję, że tylko takie będą mi towarzyszyć przez kolejne lata - mówi wyraźnie zadowolony z podpisania umowy piłkarz.

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij