2018-10-10 09:38 Adrian Gałuszka

Amilcar Carvalho prelegentem Lech Conference

Poznaliśmy nazwisko drugiego prelegenta nadchodzącego Lech Conference, które odbędzie się 30 listopada w poznańskiej Arenie. Będzie nim koordynator szkolenia poznańskiej części Akademii Lecha Poznań, Amilcar Carvalho. Podczas swojego wykładu opowie on o filozofii akademii, a także wytłumaczy, w jaki sposób są szkoleni jej zawodnicy oraz jakimi cechami powinni się oni odznaczać.

Pochodzący z Portugalii trener, jako jeden z pierwszych kontaktów z Kolejorzem wskazuje moment, gdy studiował w stolicy Wielkopolski. Miało to miejsce w roku 2007, kiedy to Carvalho oglądał z trybun przy Bułgarskiej zwycięski mecz z Górnikiem Łęczna. - Niedługo później wróciłem do kraju, gdzie ukończyłem studia w Vila Real na uczelni Universidade de Tras os Montes e Alto Douro. Były one odpowiednikiem polskiego AWF-u, na specjalizacji piłka nożna. Następnie podjęliśmy z ówczesną dziewczyną, a obecnie żoną decyzję, żeby spróbować swoich sił w Polsce i poszukać wyzwań w Poznaniu - opowiada prelegent tegorocznego Lech Conference.

Od sezonu 2011/12 pełnił on przez dwa lata funkcję drugiego trenera Lecha. W grupie tej pracował z zawodnikami urodzonymi w 1998 roku. Wśród nich byli piłkarze, którzy w następnych latach zadebiutowali w ekstraklasie: Kamil Jóźwiak, Robert Gumny, Paweł Tomczyk i Krystian Bielik oraz występujący w I lidze Mateusz Spychała. Po roku od rozpoczęcia swojej przygody w Kolejorzu został także szkoleniowcem kolejnych grup juniorskich poznańskiej części akademii. W tej roli działa zresztą również obecnie, opiekując się w Poznaniu zespołem trampkarzy.

W rozgrywkach 2012/13 Amilcar Carvalho zapoczątkował projekt, który w klubie rozwijany jest do dziś. - Wraz z doktorem Robertem Śliwowskim oraz trenerem Klaudiuszem Hirschem stworzyliśmy w akademii dział metodologii, którego celem jest ujednolicenie szkolenia we wszystkich grupach akademii Lecha Poznań. Dział metodologii jest dzisiaj kluczową komórką zarówno dla całego procesu szkolenia jak i dla rozwoju kadry trenerskiej, gdyż permanentnie zajmujemy się śledzeniem zagranicznych trendów, analizie najlepszych europejskich akademii piłkarskich oraz odpowiednim doborze tego, co można zastosować w Poznaniu - dodaje trener.

Efekty tego projektu widoczne były również w ubiegłych latach w postaci mistrzostw Polski lechitów w różnych kategoriach wiekowych. Jak twierdzi Carvalho, dostrzec je można w codziennym treningu juniorskich grup Akademii Lecha Poznań.

- W ostatnich latach nasi piłkarze oraz trenerzy czterokrotnie wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów młodszych, w czerwcu tego roku po tytuł sięgnęli nasi juniorzy starsi - wylicza szkoleniowiec. - Wiele czynników miało wpływ na sukcesy sportowe, które odnieśliśmy w ostatnich latach, a unifikacja procesu szkolenia miała także swój pozytywny wkład w te osiągnięcia - dopowiada Carvalho.

Portugalczyk już trzeci sezon pełni również funkcję koordynatora szkolenia poznańskiej części akademii, będąc odpowiedzialnym za rozwój i proces szkolenia w zespołach od siódmego do piętnastego roku życia, jest więc idealnym kandydatem do tego, żeby opowiedzieć o metodologii szkolenia akademii Kolejorza. - Amilcar Carvalho to człowiek, który doskonale zna specyfikę pracy z naszymi młodymi zawodnikami. Wie, jakie cele przyświecają naszej akademii, charakteryzuje go spore doświadczenie szkoleniowe, ale także spora chęć rozwijania zarówno siebie, jak i innych trenerów naszych struktur. Cieszy nas, że będzie mógł podzielić się swoją wiedzą wraz z uczestnikami zbliżającego się wydarzenia – nie ukrywa koordynator Lech Conference 2018, Hubert Nowacki.

W trakcie swojej prelekcji szkoleniowiec zwróci uwagę przede wszystkim na filozofię Akademii Lecha Poznań. Wytłumaczy w jaki sposób szkoleni są piłkarze Lecha Poznań oraz jakimi cechami powinni się oni odznaczać. Ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie w pracy w klubowej akademii oraz swój wkład w jej rozwój, portugalski trener jest idealnym kandydatem, by przedstawić jej charakterystykę.

Zapisz się już dziś – wciąż obowiązuje najniższy pułap cenowy!

Cały czas można zapisywać się na jedną z największych konferencji szkoleniowych. Tylko do 13.10 obowiązuje najniższy pułap cenowy. Co ważne, cennik przygotowany jest zarówno wersji dla trenerów z Polski (w PLN), jak i zagranicy (w EUR).

Przypominamy, że pozostały dwa miesiące na zapisanie się na Lech Conference 2018. Każdy z gości podczas rejestracji ma możliwość rezerwacji zestawu słuchawkowego wykorzystywanego przy odsłuchu tłumaczenia symultanicznego. Warto być z nami 30 listopada w poznańskiej Arenie!

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij