2011-06-16 00:00 marcus, fot: Maciej Opala

Aleksandar Tonev piłkarzem Lecha Poznań

21-letni Bułgar podpisał dziś kontrakt z Kolejorzem. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2015 roku.
- Negocjacje przebiegały płynnie. Myślę, że spokojnie możemy liczyć na to,  że Aleksandar podniesie jakość naszej gry. Mam nadzieję, że gra dla takiego klubu jak Lech Poznań będzie dla niego dużą przyjemnością, ale i wyzwaniem mówi Andrzej Dawidziuk, dyrektor sportowy Kolejorza.

Przy podpisywaniu kontraktu obecny był też trener Jose Mari Bakero. To młody, ale już dobrze ukształtowany zawodnik. Ma wszystkie atuty potrzebne do tego, by grać na najwyższym poziomie zachwala nowego podopiecznego Hiszpan. Szkoleniowiec Lecha bardzo liczy na umiejętności piłkarskie kapitana młodzieżowej reprezentacji Bułgarii. - Mówiłem mu, że Lech to fantastyczny klub, ze świetnym stadionem i kibicami. Teraz dostaje wielką szansę, by być dla nas ważnym, a może i kluczowym piłkarzem dodaje opiekun Kolejorza.

Sam piłkarz przyznaje, że niewiele wie o polskim futbolu, choć zna swój nowy zespół z ostatniej edycji Ligi Europy.   Widziałem niektóre mecze Lecha, ale oczywiście nie wszystkie. Słyszałem też o fantastycznej poznańskiej publiczności mówi Tonev.

Aleksandar Tonev urodził się 3 lutego 1990 roku w Elin Pelin. Od najmłodszych lat związany był z CSKA Sofia. W roku 2008 zadebiutował w pierwszym zespole klubu ze stolicy Bułgarii. W sezonie 2009/2010 był wypożyczony do OFK Sliwen 2000. W minionym sezonie wraz z CSKA Sofia występował w fazie grupowej Ligi Europy, zdobył też Puchar Bułgarii. Jest kapitanem drużyny narodowej do lat 21. W Lechu będzie grał z numerem 24.

 

          
  

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij