2023-05-19 13:03 Adrian Gałuszka , fot. Adam Jastrzębowski

Akademie Klasy Ekstra zagościły przy Bułgarskiej

28 drużyn w kategoriach wiekowych do lat 11 oraz 9, ponad 200 zawodników, dużo gier, zabaw i atrakcji dedykowanych dla najmłodszych i nie tylko. W czwartek na obiektach Stadionu Poznań gościliśmy uczestników wydarzenia Akademie Klasy Ekstra. To już ósma odsłona imprezy organizowanej przez Fundację Ekstraklasy, a finansowanej ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Krótko przed godziną 10:00 boiska treningowe przy Bułgarskiej zaczęły się licznie wypełniać młodymi graczami z całego regionu. Do stolicy Wielkopolski zawitało łącznie 28 zespołów z województwa, które rywalizować miały w kategoriach do lat 11 i 9. Zanim jednak usłyszeliśmy pierwszy gwizdek oznaczający początek zmagań, zawodnicy odbyli intensywną rozgrzewkę oraz spotkali się z dwiema ważnymi postaciami związanymi z Kolejorzem. Mowa o mistrzu Polski z 2015 roku, Łukaszu Trałce i napastniku obecnej pierwszej drużyny niebiesko-białych, Filipie Szymczaku, który wręczył wszystkim chętnym dzieciom drobne upominki i udzielił im kilku cennych wskazówek.

- Żeby trafić do ekstraklasy trzeba ciężko trenować każdego dnia i cały czas dążyć do spełniania swoich marzeń. Nigdy nie przestawajcie w siebie wierzyć, mam nadzieję, że wielu z was pójdzie podobną drogą do mojej i zostaniecie profesjonalnymi piłkarzami. Bardzo się cieszę, że aż tylu was przyszło na dzisiejsze wydarzenie i że kochacie ten sport - takie słowa kierował wychowanek Lecha Poznań do uczestników imprezy zaczynających swoją przygodę z futbolem.

Po rozmowach z piłkarskimi idolami przyszedł czas na zmagania na murawie, które potrwały aż do popołudnia. Równolegle jednak wszyscy, którzy nie rozgrywali w danej chwili swoich meczów mogli skorzystać z wielu atrakcji znajdujących się w bezpośredniej bliskości boiska. Głównym celem wydarzenia w ramach Akademii Klasy Ekstra było w końcu aktywne spędzenie czasu na wolnym powietrzu oraz rozwój swoich umiejętności. Nie zabrakło więc rozmaitych gier i zabaw, wśród których sporym powodzeniem cieszył się chociażby stół do Teqballa. Oprócz tego młodzi gracze mogli popracować między innymi nad celnością swoich strzałów i zmierzyć się w giga piłkarzyki.

Podczas ceremonii zamknięcia imprezy zawodnikom zostały wręczone nagrody, puchary oraz dyplomy. Młodzież odebrała je z rąk byłego napastnika Kolejorza, a obecnie pracującego w pionie sportowym klubowej szkoły piłkarskiej, Zbigniewa Zakrzewskiego. Radości z możliwości współorganizowania tego wydarzenia nie kryli także przedstawiciele Akademii Lecha Poznań. - Cieszymy się przede wszystkim z tego, że zamysł tej inicjatywy mocno koresponduje z jedną z głównych misji naszego klubu, czyli aktywizacją dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń ze strony drużyn z całej Wielkopolski, co nas buduje, bo znaczy, że zainteresowanie piłką oraz samym Lechem wśród najmłodszych nie gaśnie. To był dobry dzień przy Bułgarskiej i liczymy, że ze sporą liczbą uczestników widzimy się już za rok - podkreśla Krzysztof Sypuła z działu organizacji akademii.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij