2022-05-24 14:26 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Akademie Klasy Ekstra przy Bułgarskiej

We wtorek na obiektach treningowych Stadionu Poznań odbyła się siódma edycja projektu Akademie Klasy Ekstra. Organizowana przez Fundację Ekstraklasy i Ministerstwa Sportu i Turystyki ze wsparciem Akademii Lecha Poznań inicjatywa przyciągnęła na boisko blisko dwustu młodych zawodników, którzy wzięli udział w turnieju oraz licznych piłkarskich zabawach.

Jedną z klubowych misji Kolejorza jest krzewienie kultury fizycznej oraz zdrowych nawyków i trybu życia wśród dzieci i młodzieży. To idealnie koresponduje z wydarzeniem, jakim są Akademie Klasy Ekstra. Przy Bułgarskiej gościliśmy we wtorek ponad 25 drużyn złożonych z chłopców i dziewczynek, które rywalizowały nie tylko w turniejach do lat 11 i 9, ale także w rozmaitych zabawach. Emocji było sporo, a co najważniejsze, dzieci spędziły ten czas bardzo aktywnie na świeżym powietrzu.

- To dla nas wszystkich duża radość, że nasze obiekty zostały odwiedzone przez tak liczną grupę dzieci. Zależy nam na tym, by wyciągać najmłodszych sprzed ekranów komputerów, telefonów czy telewizorów i zapraszać na boiska. Cieszymy się, że mieliśmy szansę współorganizować wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasą takie wydarzenie, bo idealnie wpisuje się ono także w to, do czego dążymy jako nie tylko akademia, ale cały klub - mówi Tomasz Sułek z działu organizacji Akademii Lecha Poznań.

Za nami siódma edycja Akademie Klasy Ekstra i nie możemy się już doczekać kolejnych tego typu inicjatyw o wyjątkowej oprawie. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Następne mecze

Wtorek 05.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Karabach Agdam
Sobota 09.07 godz.20:10
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij