2019-03-05 14:15 Jakub Ptak , fot. Przemysław Szyszka

Adam Nawałka w liczbach

Mija właśnie 100 dni, od kiedy trenerem pierwszej drużyny Lecha Poznań jest Adam Nawałka. Poniżej prezentujemy najważniejsze statystyki, dotyczące występów niebiesko-białych w tym okresie. 

Adam Nawałka został zaprezentowany 26 listopada 2018 roku i już 6 dni później miał okazję zadebiutować na ławce Lecha podczas meczu z Cracovią (0:1). Łącznie poprowadził Kolejorza do tej pory w 8 spotkaniach Lotto Ekstraklasy, pięciokrotnie zwyciężając i trzy razy przegrywając. Tym samym lechici zdobyli 15 punktów, co daje średnią 1,88 punktów na mecz. Co ciekawe, taką samą średnią legitymuje się w reprezentacji Polski. Dotychczasowa zdobycz punktowa pozwoliła się przesunąć Lechowi o trzy miejsca w tabeli względem pozycji, którą zajmował przed zatrudnieniem trenera Nawałki.

Pod wodzą aktualnego szkoleniowca Lecha lechici zdobyli 13 bramek i stracili 7. "Siódemka" oznacza również liczbę dotychczasowych strzelców, wśród których prym z pięcioma golami wiedzie Christian Gytkjaer. Najmłodszym zdobywcą bramki - nie tylko w tym okresie, ale i całej historii Kolejorza - stał się Filip Marchwiński. Podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec, w którym ustalił wynik spotkania na 6:0 (to także najwyższe zwycięstwo trenera Nawałki w Lechu), miał 16 lat, 11 miesięcy i 6 dni. Najstarszym strzelcem okazał się natomiast Nikola Vujadinović. Kiedy pokonywał bramkarza Legii Warszawa w wygranym 2:0 meczu, liczył sobie 32 lata, 6 miesięcy i 23 dni.

Dotychczas trener Nawałka skorzystał z 24 zawodników, wśród których było trzech debiutantów w drużynie Lecha - wspomniany Marchwiński, Hubert Sobol oraz Timur Zhamaletdinov. We wszystkich ośmiu spotkaniach wystąpili Vujadinović oraz Gytkjaer, lecz tylko defensor rodem z Bałkanów zanotował pełne 720 minut. Najkrócej - bo ledwie minutę - na boisku przebywał natomiast Sobol. Najmłodszy strzelec okazał się również najmłodszym piłkarzem, natomiast nestorem wśród lechitów w tym okresie okazał się Łukasz Trałka. W meczu z Arką (1:0) liczył sobie dokładnie 34 lata, 8 miesięcy i 23 dni.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij