2015-06-23 00:00 Bartosz Aleksandrowicz

Abdul Aziz Tetteh zawodnikiem Lecha

Abdul Aziz Tetteh przeszedł pozytywnie testy medyczne i podpisał trzyletni kontrakt z Lechem. Ghańczyk został wykupiony z greckiego Plataniasu Chania.

Abdul Aziz Tetteh przeszedł pozytywnie testy medyczne i podpisał trzyletni kontrakt z Lechem. Ghańczyk został wykupiony z greckiego Plataniasu Chania.

25-letni zawodnik przebywał w Poznaniu od piątku i przechodził testy medyczne w klinice Rehasport. Ostatnie badania wykonano dzisiaj. Nie wykazały one żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, a zatem możliwe stało się podpisanie umowy z Ghańczykiem. Tetteh związał się z klubem trzyletnią umową.

- Pozyskanie Tetteha było dla nas jednym z priorytetów na to okienko transferowe. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu, na żywo oglądali go zarówno asystenci jak i pierwszy trener. Jest bardzo silnym zawodnikiem o dużym potencjale technicznym - mówi wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski.

Tetteh jest trzecim letnim wzmocnieniem kadry Kolejorza po Marcinie Robaku i Dariuszu Dudce. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. W przeszłości był graczem Udinese, które wypożyczało go do hiszpańskich Xerez CD, Granada CF, CD Leganes i Montaneros CF. Ma na koncie jeden występ w seniorskiej reprezentacji Ghany.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij