2022-08-01 14:09 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

107. obcokrajowiec w Kolejorzu

Filip Dagerstål zadebiutował w Lechu Poznań w niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy przeciwko Wiśle Płock (1:3). To 107. obcokrajowiec w historii klubu, który zaliczył występ w oficjalnym spotkaniu Kolejorza.

W tym sezonie zadebiutowało już czterech obcokrajowców - bramkarz ukraiński Artur Rudko, portugalski pomocnik Afonso Sousa, gruziński (ma też obywatelstwo ukraiński) skrzydłowy Gio Tsitaishvili, a także Dagerstål. Ten ostatni jest czwartym Szwedem w niebiesko-białych barwach. Przed nim grali tutaj Nicklas Bärkroth, Jesper Karlström oraz Mikael Ishak.

Ten skandynawski kraj w klubowej klasyfikacji jest na czwartym miejscu razem z Bośnią i Hercegowiną i Argentyną. Na trzecie wskoczyła Portugalia dzięki Sousie, który jest piątym graczem z tego kraju w Lechu. Drugie miejsce zajmuje Serbia (6), a pierwsze ex equo Chorwacja i Ukraina. Gio Tsitaishvili mógłby dać prowadzenie temu drugiemu krajowi, bo ma ukraińskie obywatelstwo, ale urodził się w Gruzji i gra dla reprezentacji z Kaukazu, więc w taki sposób go również klasyfikujemy.

PRZEDSTAWICIELE JAKICH KRAJÓW GRALI W LECHU POZNAŃ:

7

Chorwacja, Ukraina

6

Serbia

5

Portugalia

4

Bośnia i Hercegowina, Argentyna, Szwecja

3

Węgry, Peru, Bułgaria, Dania, Nigeria, Norwegia, Zimbabwe, Słowacja, Hiszpania, USA, Gruzja

2

Finlandia, Łotwa, Gambia, Macedonia, Rumunia, Czarnogóra, Kamerun, Rosja, Niemcy, Holandia

1

Panama, Kolumbia, Szwajcaria, Ghana, Szkocja, Gwinea, Austria, Brazylia, RPA, Senegal, DR Kongo, Zambia, Grecja, Białoruś, Czechy, Izrael, Wybrzeże Kości Słoniowej

* Wojciech Krakowiak miał zarówno polski, jak i amerykański paszport, więc nie traktujemy go w naszym zestawieniu jako obcokrajowca. Podobnie jest z Arturem Wywrotem, który był w Kolejorzu w 1992 roku. To także piłkarz, który posiadał podwójne obywatelstwo.

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij