2018-04-25 13:35 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

- Wierzę, że Maciej nam pomoże - rozmowa z Bjelicą

- Wygląda bardzo dobrze na treningach. Jest niezwykle zmotywowany. Każdego dnia jest coraz lepszy. On może być w końcówce sezonu piłkarzem, który nam pomoże - mówi o Macieju Makuszewskim trener Kolejorza, Nenad Bjelica.

Brakuje trenerowi Macieja Makuszewskiego w końcówce sezonu i walce o mistrzostwo?

- Zawsze go brakuje. On w pierwszej połowie sezonu pokazał, że był jednym z naszych najważniejszych piłkarzy. Cały czas nam go brakuje. Latem walczyłem o to, żeby z nami został. Pokazał, że jest bardzo ważnym piłkarzem, został reprezentantem kraju.

Pod jego nieobecność na prawym skrzydle grało kilku piłkarzy m.in. Situm, Jevtić czy Barkroth, a ostatnio też Klupś.

- Zawodnicy, którzy go zastąpili grali na dobrym poziomie. Oni nie pokazali takiej formy, jak Maciej. Cieszę się, że wraca do gry. Myślę, że już niedługo będzie z drużyną.

Lekarze mówią, że nie ma żadnych przeciwskazań medycznych dotyczących jego gry. Jedynie dotyczą one formy sportowej i trener musi podjąć decyzję, kiedy będzie gotowy do gry.

- On każdego dnia wygląda lepiej, jest szybszy. Na każdym treningu ma większą pewność siebie. Wszyscy w drużynie musimy czuć, że on może pomóc drużynie. Nie ma sensu dawać mu minut, gdy tego nie czujemy. Maciej każdego dnia jest coraz bliżej powrotu. On jest już o krok od powrotu do zespołu. Być może zagra w weekend z rezerwami, a potem wróci do nas.

Dużo mu brakuje do formy z rundy jesiennej?

- Ta forma przyjdzie razem z meczami, dlatego chcemy go zbudować jednym spotkaniem rezerw, a potem wprowadzić go do pierwszej drużyny. On wygląda bardzo dobrze na treningach. Jest niezwykle zmotywowany. Każdego dnia jest coraz lepszy. On może być w końcówce sezonu piłkarzem, który nam pomoże.

Kiedy będzie gotowy do gry?

- Liczę na to, że na mecz z Wisłą Płock. Taki jest mój plan. Jeśli wystąpi w sobotę w meczu rezerw i będzie czuł się dobrze, to będzie w kadrze na spotkanie w Płocku.

Liczy trener na niego w walce o mistrzostwo?

- Tak.

Jak bardzo może pomóc?

- To zobaczymy, gdy wyjdzie na boisko. On fizycznie wygląda dobrze. Każdego dnia wygląda lepiej. Na początku był pod presją, ale teraz już jej nie ma. Potrzebuje meczu, dlatego w sobotę dostanie minuty z rezerwami. Jeśli będzie dobrze, to wprowadzimy go do pierwszego zespołu.

rozmawiał Mateusz Szymandera

Następne mecze

Sobota 11.12 godz.15:00
Radomiak Radom
vs |
Lech Poznań
Niedziela 19.12 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij