2020-02-05 10:04 Adrian Gałuszka

Zięba z trzyletnim kontraktem

Skrzydłowy trampkarzy Lecha Poznań, Dawid Zięba podpisał trzyletnią umowę z Kolejorzem. - Dawid jest zawodnikiem obdarzonym dobrymi parametrami motorycznymi, który dobrze gra w sytuacjach jeden na jednego. To gracz potrafiący dobrze grać obiema nogami, który przed rokiem przyszedł do nas z UKS-u SMS Stal Mielec, a swoją budową przypomina Kamila Jóźwiaka. Cieszymy się, że związał z nami swoją przyszłość na dłużej - podkreśla pracownik pionu sportowego Akademii Lecha Poznań, Dariusz Dudka.

We wronieckiej części Akademii przebywa od początku zeszłego roku. W przerwie między rundami minionego sezonu trafił do jej najmłodszej ekipy pod skrzydła trenerów Marcina Kardeli i Jędrzeja Łągiewki. Lechowi był on jednak doskonale znany od dłuższego czasu z kadr wojewódzkich oraz zgrupowań Akademii Młodych Orłów.

- Udało nam się szybko nawiązać dobry kontakt z jego byłym klubem, UKS-em SMS Stal Mielec, dzięki czemu mogliśmy zaprosić Dawida na treningi i gry kontrolne. Sam zawodnik pokazał nam, że potrafi sobie poradzić na boisku w kontakcie z przeciwnikiem, wygrać z nim pojedynek i oddać groźne uderzenie. W swoich działaniach jest bardzo skuteczny. W aklimatyzacji pewnie pomogło mu to, że już niedługo po przyjściu prezentował się z bardzo dobrej strony. Trzeba przy tym zauważyć, że od tego czasu zrobił spory postęp w kontekście rozumienia gry i eliminacji swoich mankamentów. Na to wpływ już miała wzorowa praca całego sztabu szkoleniowego jego zespołu - opowiada szef skautingu Akademii Lecha Poznań, Bartłomiej Grzelak.

Urodził się w 2005 roku w Wałbrzychu, ale występował po kolei w Viktorii Czermin, Stali Mielec, a następnie w UKS-ie SMS Stal Mielec. Decyzja o przeprowadzce do miejscowości oddalonej ponad 500 kilometrów nie należała do łatwych, ale wspólnie z rodzicami stwierdził, że to słuszny krok. - Widuję się z rodzicami często, więc jest dobrze. Te kilometry nie robią na nas dużego wrażenia. Nawet nie pamiętam pierwszych sygnałów ze strony Lecha, ale przekonało mnie to, że to najlepsza akademia w Polsce, a ten klub nie boi się stawiać na młodych zawodników - twierdzi skrzydłowy, który w piłkę zaczynał grać z bratem.

We wronieckim internacie mieszka od nieco ponad roku, a ze swoimi kolegami z drużyny potrafił szybko złapać dobry kontakt. Swoją przydatność dla swojej ekipy potwierdził również na boisku podczas debiutanckiej rundy w nowych barwach. Za szczególnie istotny uważa on mecz rozgrywany we Wronkach z Arką Gdynia w ramach grupy B Centralnej Ligi Juniorów U-15. Lechici zwyciężyli 1:0, a o wygranej przesądziło właśnie trafienie samego Zięby. - Mam we Wronkach wszystko, co jest mi potrzebne do rozwoju. Podejście trenerów, organizacja, dobry kontakt z kolegami z drużyny - to wszystko sprawia, że zaaklimatyzowałem się tutaj bez większych przeszkód - zaznacza 15-letni zawodnik, którego drużyna powalczy wiosną o mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej.

Następne mecze

Piątek 30.07 godz.20:30
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 06.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Cracovia

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij