2021-01-23 17:35 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Udany start rezerw

Po zwycięstwo w swoim premierowym tegorocznym meczu kontrolnym sięgnęły w sobotę w Popowie rezerwy Lecha Poznań. Niebiesko-biali pokonali Polonię Środa Wielkopolska 3:1, a łupem bramkowym podzielili się Adrian Ratajczyk i Jakub Karbownik, który strzelił dwa ładne gole.

Na pierwszy ogień podczas rozpoczętego blisko dwa tygodnie temu okresu przygotowawczego lechitom przyszło się zmierzyć z rewelacją grupy II trzeciej ligi, Polonią Środa Wielkopolska. Ta ekipa straciła pozycję lidera swojej stawki w samej końcówce zmagań jesiennych i pozostaje jednym z faworytów do awansu na szczebel centralny. Można się było więc spodziewać niezłego spotkania i takim też ono się okazało.

Rozgrywany w nietypowym formacie 3 x 30 minut lepiej rozpoczęli gospodarze, ale jeszcze nie udawało im się wykreować stuprocentowych okazji do otwarcia wyniku. Strzelał z ostrego kąta Karbownik, próbował zza pola karnego Hubert Sobol, ale na bramki musieliśmy poczekać do drugiej tercji. W szeregach rywala pokazywał się z niezłej strony były gracz Kolejorza, Luis Henriquez, ale jego dośrodkowań nie umieli zamienić na bramki partnerzy z drużyny.

To jednak – co dość zaskakujące – objęli prowadzenie krótko po rozpoczęciu drugiej części gry. Niebiesko-biali szybko ruszyli na niżej notowanego rywala i raz za razem gościli pod jego polem karnym. To poskutkowało kilkoma świetnymi okazjami oraz w końcu trafieniem wyrównującym autorstwa Adriana Ratajczyka. Rezerwowy napastnik najlepiej odnalazł się przed bramką gości i wykończył centrę Łukasza Szramowskiego.

Ostatnie pół godziny należało do Jakuba Karbownika. To on wyprowadził swój zespół na czoło rywalizacji po przepięknym golu strzelonym zza „szesnastki”, a także sam ustalił rezultat po przytomnym zachowaniu w obrębie pola karnego. Dwa razy zafunkcjonowała jego prawa noga i dwukrotnie mógł się cieszyć z bramek i obiecującego startu tego okresu przygotowawczego zarówno w swoim wydaniu, ale także swojej ekipy. W swoi kolejnym starciu zmierzy się ona w przyszłą sobotę z Nielbą Wągrowiec.

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (1:1, 0:0)

Bramki: Ratajczyk (57.), Karbownik (73., 84.), - (33.)

Lech II Poznań (pierwsza tercja): Łukasz Radliński – Kacper Andrzejewski, Grzegorz Wojtkowiak, Filip Nawrocki, Karol Smajdor – Artur Marciniak, Eryk Kryg, Łukasz Szramowski – zawodnik testowany, Hubert Sobol, Jakub Karbownik

Lech II Poznań (druga tercja): Łukasz Radliński – Arkadiusz Kaczmarek, Kacper Wachowiak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor – Jakub Białczyk, Artur Marciniak, zawodnik testowany – Łukasz Szramowski, Hubert Sobol, Adrian Ratajczyk

Lech II Poznań (trzecia tercja): Maksymilian Mańkowski – Kacper Wachowiak, Grzegorz Wojtkowiak, Filip Nawrocki, Karol Smajdor – Jakub Białczyk, Eryk Kryg, Łukasz Szramowski – Arkadiusz Kaczmarek, Adrian Ratajczyk, Jakub Karbownik

Mecz rozgrywano w formacie 3 x 30 minut.