2017-04-27 14:15 Jakub Ptak , fot. Marcin Rajczak

To wielki sukces dla tych chłopaków

Drużyna juniorów starszych Lecha Poznań jest już niemal pewna awansu do najlepszej czwórki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Podopiecznym Krzysztofa Kołodzieja brakuje punkt do tego, by zapewnić sobie grę w półfinale Centralnej Ligi Juniorów. Drugi szkoleniowiec Maciej Megger podkreśla, że dotychczasowe wyniki są ogromnym sukcesem dla młodych lechitów.

W 24. kolejkach rozgrywek w ramach grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów lechici wygrali 19 spotkań, trzy zremisowali i tylko w dwóch schodzili z boiska pokonani. Aż 80 bramek zdobytych i ledwie 17 straconych potwierdza, że juniorzy starsi Lecha rozgrywają znakomity sezon. Rangę tego osiągnięcia na pewno podnosi fakt, iż drużyna Kolejorza jest jedną z najmłodszych w całej lidze.

- To, co chłopcy osiągnęli do tej pory, jest dla nich bardzo dużym sukcesem. Przeważnie rywalizujemy z zawodnikami starszymi o dwa lata. Gra przeciwko nim jest dla naszych zawodników nie lada wyzwaniem. W każdym meczu muszą dawać z siebie więcej, niż z rówieśnikiami, podejmować walkę fizyczną i mentalną. Nasi zawodnicy mają spore umiejętności piłkarskie i są mocni psychicznie. Dzięki temu udało nam się zdobyć sporo punktów i znajdować się na pozycji lidera - uważa Megger.

W parze ze świetnymi wynikami idzie również świetna forma zawodników. Drugi trener zespołu nie wyróżnia indywidualnie żadnego z nich. Podkreśla, iż każdy z członków drużyny dołożył swoją cegiełkę do aktualnych wyników. - Trudno doszukać się zawodnika, który nie dawałby jakości. Każdy chłopak pojawiający się na boisku coś wnosi do gry. Gramy co tydzień w innym składzie. Nie mamy stabilizacji z uwagi na kontuzje, dlatego pojawia się rotacja. Jest piątka zawodników - Skrzypczak, Sobol, Theus, Tupaj i Adamczak - która regularnie gra. Jest to dla nich spore wyróżnienie, gdyż potrafią wytrzymać sporo meczów bez odpoczynku i wciąż dawać jakość. Wszyscy pozostali jednak są również na tak samo wysokim poziomie. W każdym meczu chłopcy muszą wejść na wyżyny swoich umiejętności. Są świadomi tego, że trzeba dać z siebie 110%. To, gdzie jesteśmy, jest zasługą każdego z nich - podkreśla szkoleniowiec.

Choć właściwie tylko cud mógłby sprawić, iż juniorzy starsi nie awansują do najlepszej czwórki rozgrywek, to nie ma mowy o odpuszczaniu pozostałych spotkań. Tym bardziej, iż w najbliższych sześciu meczach przeciwnikami podopiecznych trenera Kołodzieja będą zespoły, zaliczające się do ścisłej czołówki grupy zachodniej.

- Zawodnicy na pewno nie podejdą do pozostałych meczów lekceważąco. Z uwagi na dotychczasowe wyniki i terminarz, będziemy się stykać z drużynami z górnej części tabeli. Dla naszych zawodników to dodatkowa mobilizacja. Będziemy grać chociażby przeciwko Zagłębiu, gdzie trafiło dwóch naszych graczy, więc pojawi się zapewne taka wewnętrzna rywalizacja. Nie ma także mowy o odpuszczaniu meczu z Pogonią, mając w pamięci pierwsze spotkanie. Szykują się również trudne mecze z Lechią, Arką, czy też najbliższy z Górnikiem na wyjeździe. Nie możemy położyć się przed nikim, bo to na pewno nie będą łatwe spotkania. Mamy niemal pewny awans, ale dalej musimy zdobywać punkty - zaznacza Megger.

Do fazy finałowej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów awansują dwie najlepsze drużyny grupy zachodniej i wschodniej. Na zachodzie, oprócz Lecha, największe szanse na awans ma Pogoń Szczecin, której już raczej nie dogoni Arka Gdynia. W grupie wschodniej natomiast o pierwsze dwa miejsca walczyć będą piłkarze Legii Warszawa, SMS-u Łódź i Jagiellonii Białystok. Teorytyczne szanse ma jeszcze Progres Kraków. Megger podkreśla, że prowadzone są już obserwacje potencjalnych przeciwników, by być jak najlepiej przygotowanym do walki o pierwsze od 22 lat mistrzostwo Polski dla Lecha w tej kategorii wiekowej.

- Nie ukrywamy, że działamy już pod kątem dalszej rywalizacji. Rozegraliśmy wcześniej gry kontrolne z SMS-em Łódź. Spodziewaliśmy się, że ten zespół ma spore szanse na awans do najlepszej czwórki, zatem mogliśmy sprawdzić, jak wypadamy na tle rywali z grupy wschoniej. Jedno ze spotkań wygraliśmy, a drugie przegraliśmy. Dla nas to przede wszystkim doświadczenie, z którego możemy wyciągnąć wnioski. Nie ukrywam, że przyglądamy się także Legii i Jagiellonii. Obserwujemy spotkania oraz ich zawodników i w jakimś stopniu to analizujemy - mówi.

Po raz trzeci i ostatni Centralna Liga Juniorów rywalizuje w grupach zachodniej i wschodniej. Od sezonu 2017/2018 obie grupy zostaną połączone w jedną. Drugi trener lechitów jest zwolennikiem takiego rozwiązania. - Połączenie grupy zachodniej i wschodniej wpłynie pozytywnie na rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Zwiększy się rywalizacja oraz wzrośnie poziom piłkarski. Obecnie niektóre ze spotkań, które rozgrywamy ze słabszymi drużynami, kończą się wysokimi i łatwymi zwycięstwami. Chcielibyśmy co tydzień rywalizować z wymagającymi przeciwnikami. Chłopcy mają wtedy regularną możliwość indywidualnej weryfikacji. Widzą, jaki prezentują poziom i ile jeszcze muszą się nauczyć. Co prawda uciążliwe mogą być dalekie wyjazdy do Kielc czy Białegostoku, ale uważam, iż to będzie dobry układ rozgrywek ze sportowego punktu widzenia - podsumowuje Megger.

Następne mecze

Piątek 23.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Radomiak Radom
Piątek 30.07 godz.20:30
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij