2019-11-07 13:57 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Szkolenie medialne w Akademii

Trampkarze i juniorzy młodsi Lecha Poznań w środę popołudniu brali udział w szkoleniu medialnym przygotowanych przez biuro prasowe Kolejorza. Podczas spotkania zawodnicy nabrali wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, która ma przygotować ich do wywiadów pomeczowych, konferencji prasowych oraz zapoznać z zasadami prawa prasowego.

Akademia Lecha Poznań w ramach opieki nad zawodnikami, szkoli ich nie tylko w tym, by byli coraz lepsi na boisku, ale także poza nim. W trakcie sezonu młodzi gracze przechodzą wiele szkoleń, które mają ich ukształtować w wejściu w dorosłe życie. Jedno z tych udoskonaleń miało miejsce wczoraj we Wronkach, kiedy to pracownicy biura prasowego Lecha Poznań odwiedzili grupę juniorów młodszych i trampkarzy, by nauczyć ich odpowiedniego zachowywania się przed kamerą. Służyła do tego między innymi zainscenizowana konferencja prasowa czy rozmowa pomeczowa z dziennikarzem.

W trakcie zajęć rzecznik prasowy Kolejorza, Maciej Henszel wskazał jakich błędów należy się wystrzegać w trakcie wypowiedzi i w jaki sposób powinni tworzyć swoją mowę ciała. Wspomniał także o zasadach autoryzacji i prawa prasowego jakie przysługują wszystkim zawodnikom. Za część praktyczną tych ćwiczeń odpowiadały osoby z Lech TV: Maciej Springer wraz z Karolem Szumliczem, którzy tworzą telewizję klubową, a w skład niej wchodzi między innymi program emitowany w TVP Sport.

- Naszym zadaniem jest wdrożenie tych młodych chłopaków w świat mediów. Oni są dopiero na początku swojej drogi, ale niektórzy z nich są regularnie powoływani do kadry i muszą być przygotowani, by dobrze wypaść przed kamerą w wypowiedzi pomeczowej. Cieszę się, że Akademia Lecha Poznań chce mieć wpływ na to jak zachowują się ci gracze nie tylko na boisku, ale i poza nim. Podczas zajęć juniorzy młodsi jak i trampkarze nabrali wiedzy praktycznej oraz teoretycznej, która na pewno im pomoże w dalszej przygodzie z piłką. – podsumowuje spotkanie rzecznik niebiesko-białych, Maciej Henszel.

W tym sezonie odbyło się już jeden wykład dla młodych graczy Akademii. Brali w nim udział między innymi zawodnicy tych dwóch grup. Tamto spotkanie dotyczyło szkolenia anty-hazardowego, w którym Szymon Bartnicki wskazywał niebezpieczeństwo wynikające z tego nałogu.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij