Mikael Ishak z powodu pauzy za żółte kartki nie wystąpi w najbliższym meczu z Piastem Gliwice. Stwarza się zatem szansa dla Yannicka Agnero, który jest naturalnym zastępcą kapitana Kolejorza i może zacząć niedzielne spotkanie od pierwszej minuty.
Yannick Agnero dołączył do Lecha Poznań w letnim okienku transferowym. Iworyjczyk rywalizuje o miejsce w podstawowym składzie z Mikealem Ishakiem i z pewnością nie jest to łatwe zadanie, bowiem Szwed notuje najlepszy sezon w karierze pod kątem liczb. Nic więc dziwnego, że Iworyjczyk w wyjściowym składzie Kolejorza znalazł się dotychczas trzykrotnie. Ten licznik może być wyższy po niedzieli, bowiem w wyniku absencji kapitana Lecha Poznań istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Agnero znajdzie się w podstawowej jedenastce.
- Czekam na ten mecz, bo to dla mnie szansa. Pracuję na treningach, żeby ją wykorzystać. Nie mogę się doczekać, żeby wyjść na boisko z chłopakami. Nie patrzę na to, że muszę zastąpić Mikaela, nie próbuję wywierać na siebie presji. Po prostu zrobię to, co w mojej mocy. Postaram się pomóc drużynie jak najmocniej, chcę wykonać swoją pracę. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem – mówi 22-latek.
Dla Agnero będzie to już trzecia rywalizacja z Piastem Gliwice. Iworyjczyk szczególnie dobrze wspominać będzie grudniowy mecz, kiedy wszedł na boisko z ławki rezerwowych i po kilkunastu sekundach wpisał się na listę strzelców. Napastnik wykończył kontratak Kolejorza, tym samym ustalając wynik na 2:0. Dwa tygodnie temu obie ekipy zagrały ze sobą ponownie, tym razem w PKO BP Ekstraklasie. Lechici dość nieoczekiwanie przegrali 0:1. Niedzielna potyczka jest zatem dość szybką opcją wzięcia rewanżu na Piastunkach.
- Dość miło wspominam tego rywala. Zapowiada się dobry mecz u siebie ze wsparciem naszych kibiców. Przygotowujemy się do tego spotkania, więc z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek i liczymy na jak najlepszy wynik. Ostatnio stworzyliśmy sobie z nimi wiele okazji, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie, ale zdołamy je wykorzystać. Liczę, że zrewanżujemy się za tę porażkę – opowiada Yannick Agnero.
Next matches
Thursday
19.02 godz.18:45
Kuopion Palloseura
Lech Poznań
Recommended
Subscribe