2017-01-19 10:04 Marcin Rajczak

Najwyższy poziom rywalizacji

Juniorzy starsi najbliższy weekend spędzą w Danii, gdzie wezmą udział w międzynarodowym turnieju Kai Thor Cup. - Spodziewamy się rywalizacji na najwyższym poziomie - przyznaje dyrektor Akademii Lecha Poznań, Piotr Sadowski.

Lechici spędzą w miejscowości Odense trzy dni. W piątek podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja rozegrają dwa mecze w fazie grupowej. Najpierw zmierzą się z Odense Boldklub, a następnie spróbują swoich sił w starciu z Brann Bergen. O zwycięstwo w drugiej grupie rywalizować będą niemiecki Hamburger SV, duński Esbjerg oraz angielski Brentford FC. W niedzielę, w zależności od zajętego miejsca w fazie grupowej, Niebiesko-biali rozegrają spotkanie, którego stawką będzie pierwsza, trzecia lub piąta pozycja w turnieju.

- Patrząc na nazwy drużyn, z którymi przyjdzie nam rywalizować podczas Kai Thor Cup jesteśmy przekonani, że mecze będą się toczyć na bardzo wysokim poziomie. Wiem, że wszystkie czołowe duńskie kluby są świetnie zorganizowane i tego samego spodziewamy się po zbliżającym się turnieju - opowiada.

Zdaniem dyrektora Akademii Lecha Poznań udział w tym międzynarodowym turnieju będzie świetną okazją dla trenera Krzysztofa Kołodzieja i jego asystentów do tego, aby wymienić się poglądami z innymi szkoleniowcami. Będą mieli okazję poznać nowinki, dotyczące pracy z młodzieżą w duńskich, angielskich czy norweskich klubach, które być może w przyszłości wykorzystają w swoich treningach.

- To będzie świetna okazja do tego, aby nasi trenerzy mogli podyskutować z zagranicznymi szkoleniowcami. Chciałbym, aby poruszyli w rozmowach tematy związane z nowymi rozwiązaniami w szkoleniu zawodników. Będą mogli w ten sposób poznać metody treningowe regularnie stosowane w klubach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć podczas tego turnieju - mówi Sadowski

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij