2019-11-06 10:12 Adrian Gałuszka

Enea Lech Cup coraz bliżej

Już za nieco ponad miesiąc Enea Lech Cup! Trzynasta edycja organizowanego przez Kolejorza międzynarodowego turnieju dla drużyn w kategorii wiekowej do lat 12 odbędzie się w Hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku w dniach 7-8 grudnia, a w tym roku niebiesko-białych reprezentować będzie ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Chęcińskiego.

Poprzednie edycje zawodów konsekwentnie budowały markę międzynarodowych zawodów, których gospodarzem już po raz trzynasty jest Lech Poznań. Stolicę Wielkopolski ponownie odwiedzą zespoły z zagranicznych akademii, które przyczyniały się w minionych latach do podniesienia poziomu sportowego tego turnieju, a co za tym idzie także jego rangi. Już w grudniu powitamy nowych uczestników, belgijski KRC Genk oraz angielski FC Southampton. - Z obiema akademiami pozostajemy w stałym kontakcie i to dla nas owocna współpraca. Jej doskonałym przykładem jest nie tylko występ ich drużyn na nadchodzącym Enea Lech Cup, ale także to, że przedstawiciel belgijskiego klubu będą pełnić rolę prelegenta na poprzedzającym turniej Lech Conference. – opowiada koordynator obu tych wydarzeń, Hubert Nowacki.

- Cieszymy się z nowych akcentów na Enea Lech Cup i nie mamy wątpliwości, że drużyny młodzieżowe z tych akademii dodadzą tym zawodom jeszcze więcej emocji i jakości piłkarskiej. Równie istotne jest dla nas to, że ponownie gościć będziemy zawsze mocne ekipy z portugalskich Sportingu i Benfiki, angielskiej Chelsea, RB Lipsk czy ubiegłorocznego triumfatora, Slavii Praga. To kluby, które pokażą się w naszych zawodach któryś już raz i traktują przyjazd do Poznania priorytetowo. Nasz turniej to w kalendarzach tamtejszych trenerów pozycja obowiązkowa - kontynuuje pracownik działu organizacji Akademii Lecha Poznań.

Kolejną z nowości, o których mówi Nowacki, jest pojawienie się sponsora tytularnego turnieju. Została nim Enea, czyli firma, która od lat wspiera aktywność dzieci i młodzieży. W ramach projektu Enea Akademia Sportu rozbudowuje ona system szkoleń dla najmłodszych sportowców. Pomagają jej w tym profesjonaliści, z którymi wspólnie wprowadza ona najzdolniejszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery. - Jesteśmy aktywnym i odpowiedzialnym partnerem społeczności lokalnych, wśród których funkcjonujemy, a przemyślany system wspierania sportu dzieci i młodzieży to jeden z kluczowych celów naszej społecznej odpowiedzialności – zaznacza prezes Enei, Mirosław Kowalik.

Minione dwie edycje wydarzenia były bardzo udane w wykonaniu ekip Kolejorza. W 2017 roku zespół dowodzony przez szkoleniowca Łukasza Chęcińskiego okazał się bezkonkurencyjny, natomiast przed blisko dwunastoma miesiącami drużyna trenera Damiana Sobótki zajęła w nim trzecie miejsce. Swój wyczyn będzie miał okazję powtórzyć pierwszy z opiekunów, który prowadzi obecnie graczy urodzonych w roku 2008. Zmianie nie uległ system rozgrywek. W sobotę osiem klubów konkuruje w jednej grupie w taki sposób, żeby każdy z nich zmierzył się ze wszystkimi uczestnikami turnieju. Ta rywalizacja wyłoni Ligę Mistrzów i Ligę Europy, w których powalczą drugiego dnia. Wtedy też wszystkie ekipy powalczą o końcowe miejsca w Enea Lech Cup.

Pełny skład Enea Lech Cup 2019:

Lech Poznań
Sporting CP
Chelsea FC
SL Benfica
Southampton FC
Slavia Praga
KRC Genk
RB Lipsk

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij