2016-10-06 11:02 lt.

Cztery urazy juniorów starszych

Pierwsza porażka Lecha Poznań w sezonie Centralnej Ligi Juniorów została okupiona czterema urazami podopiecznych trenera Krzysztofa Kołodzieja. Spotkanie kończyło się w bardzo nerwowej atmosferze, a w ostatnich minutach arbiter wskazał na wapno, wcześniej dwukrotnie wyjmował czerwoną kartkę.

Młodzi piłkarze Kolejorza kończyli starcie z Piastem w dziewiątkę, a na boisku iskrzyło. Nie brakowało ostrej walki, która niestety zakończyła się urazami lechitów. Po meczu na kontuzje narzekali Aleksander Drobot, Kacper Friska, Tymoteusz Klupś i Aleksander Theus.

- Zastanawiam się, czy na boisku nie było jednak zbyt wiele agresji i czy nie dało się jej w odpowiednim momencie powstrzymać. A tak kończymy mecz ze stratami - komentuje Krzysztof Kołodziej, trener sztandarowej drużyny Akademii Lecha. - Na tym etapie szkolenia kontuzje mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość zawodnika, czasem decydują o tym, czy ten wejdzie do piłki seniorskiej. To niezwykle ważne, by mieć na uwadze przede wszystkim zdrowie piłkarzy.

Najkrócej pauzować będzie Aleksander Theus. 17-letni obrońca od początku tygodnia trenuje indywidualnie, a zajęcia z pełnym obciążeniem rozpocznie w poniedziałek. Maksymalnie dwutygodniowa przerwa na pracę z fizjoterapeutami czeka Friskę (uraz stawu skokowego) i Klupsia (uraz stawu kolanowego). Po tym okresie lechici będą stopniowo wprowadzani do treningów z zespołem.

Najpoważniej wygląda sprawa Aleksandra Drobota. Pomocnik nabawił się kontuzji stawu kolanowego, aktualnie prowadzona jest szczegółowa diagnostyka. W zależności od jej wyników przeprowadzone zostaną dalsze konsultacje.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij