2017-01-12 11:49 Marcin Rajczak

Budowa na ostatniej prostej

Zakończyła się już budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Popowie. - Murawa sama w sobie jest już skończona. Teraz między innymi muszą zostać wykonane prace związane z oświetleniem - mówi Robert Sikora, specjalista ds. sportu Akademii Lecha Poznań.

Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią w Popowie wystartowała w listopadzie 2016 roku. Do tak szybkich postępów w pracach budowlanych mocno przyczyniły się korzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu prawdopodobnie za około 3-4 tygodnie drużyny Akademii Lecha Poznań będą mogły wybiec i rozpocząć treningi na tym nowoczesnym obiekcie.

- Poza samym boiskiem postawione zostały już także łapacze za bramkami. Obecnie przygotowywana jest kostka poz-brukowa, która zostanie położona na trybunach i pod ławkami rezerwowych. W przeciągu tygodnia rozpoczęte zostaną także prace związane z oświetleniem. Myślę, że po ich ukończeniu, boisko będzie gotowe do użytku - opowiada Robert Sikora.

Zanim nastąpi oficjalne otwarcie, boisko w Popowie musi otrzymać certyfikat FIFA. Dzięki temu będą mogły na nim być rozgrywane nawet mecze międzynarodowe. - Po ukończeniu prac budowlanych musimy wyrobić certyfikat FIFA. Przyjadą ludzie, którzy się tym zajmują i dokonają odbioru boiska. Dopiero wtedy będziemy mogli z niego korzystać - twierdzi Sikora. - Na czym polega odbiór? Przykładowo sprawdzą czy piłka odbija się od sztucznej nawierzchni na odpowiednią wysokość - dodaje.

Radości ze zbliżającego się końca prac nie ukrywa także szef szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski. Jego zdaniem mocno ułatwi to codzienne funkcjonowanie wronieckich drużyn Kolejorza. - Odejdą nam uciążliwe wyjazdy z Wronek do Poznania na każdy trening i mecz towarzyski w okresie zimowym. To ogromne ułatwienie. Teraz będziemy mieć wszystko na miejscu i to ogromny plus dla naszej Akademii - mówi Ulatowski. - Boisko jest na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że będziemy mieć do dyspozycji świetny jakościowo obiekt, który spełnia wszystkie międzynarodowe normy - kończy.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij