Lech Poznań UAM udanie rozpoczął rundę wiosenną. Niebiesko-Białe w 1/8 finału Pucharu Polski pewnie pokonały KKP Warszawa aż 5:0. W najbliższy weekend Lechitki nie zagrają jednak swojego meczu, ponieważ przez zmrożone boisko rywalizacja ze Stomilankami Olsztyn się nie odbędzie.
Zespół trenerki Alicji Zając ma za sobą udane przygotowania zwieńczone pucharową potyczką z KKP Warszawa. Piłkarki Kolejorza jak na faworytki przystało, odniosły wysokie zwycięstwo. Niebiesko-Białe dość szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie, a po zmianie stron dorzuciły kolejne trzy trafienia. Lechitki wygrały 5:0 i czekają już na swoje kolejne przeciwniczki w ćwierćfinale. Losowanie tego etapu odbędzie się we wtorek, 24 lutego.
- Był to nareszcie mecz o stawkę. Byłyśmy faworytkami i nikt tego nie ukrywał, ale czasami takie spotkania są trudne, bo drużyna przeciwna nie ma nic do stracenia i wychodzi odważnie. Powtarzałam dziewczynom, że im szybciej strzelimy gola, tym łatwiej będzie się nam grało. Nie spodziewałam się jednak, że nastąpi to tak szybko, bo już w drugiej minucie zdobyłyśmy bramkę i ciśnienie zeszło. Mogło być zdecydowanie wyżej, ale cieszę się, że to się tak wszystko potoczyło, bo mogłam porotować składem i szanse dostały zawodniczki z mniejszą liczbą minut. O to też chodziło, żeby zadbać o piłkarki, które mają drobne urazy, aby odpoczęły przed startem ligi – mówi trenerka Alicja Zając.
Niebiesko-Białe w ten weekend nie zagrają jednak swojego meczu. Z powodu zmrożonej murawy potyczka ze Stomilankami Olsztyn nie dojdzie do skutku w zaplanowanym terminie. Sztab szkoleniowy musiał zatem wprowadzić korekty w planie tygodnia, a efektem jest sobotni sparing. Lechitki na Morasku zmierzą się towarzysko z Juną-Trans Stare Oborzyska.
- Niestety ten mecz ze Stomilankami nie dojdzie do skutku i żałujemy, bo tęsknimy za tym rytmem meczowym. Tym bardziej, że ta zima wydaje się taka długa, wymagająca i trzeba być elastycznym. Wykorzystamy jednak ten czas, żeby doleczyć zawodniczki, które są dla nas ważne i mają drobne kontuzje. Skoro mogą odpocząć w weekend to lepiej, żeby odpoczęły i na pewno nie będziemy ich forsować. Będziemy mogli sprawdzić jeszcze inne rozwiązania, więc nie ma tego złego – podsumowuje trenerka Lecha Poznań UAM.
Korona Kielce
Lech Poznań
Zapisz się do newslettera