Przy okazji naszego cyklu "Akcja obserwacja" przeanalizujemy tym razem dokonania tych piłkarzy rywali Lecha Poznań w Lidze Konferencji, którzy udali się w minionych dniach na zgrupowania swoich reprezentacji. Najwięcej kadrowiczów na mecze międzypaństwowe delegało niemieckie FSV Mainz, a w tym czasie dla swoich drużyn narodowych zagrało sześciu jego zawodników.
Swoje reprezentacyjne obowiązki w szeregach drużyny, którą Niebiesko-Biali podejmą przy Bułgarskiej w czwartek, 27 listopada pełniło kilku zawodników. Dwóch z nich uczyniło to w seniorskich kadrach, a mowa o Hamzy Abdallahu, który otrzymał debiutanckie powołanie do reprezentacji Komorów oraz Kanadyjczyku Theo Bairze. Ekipa tego drugiego rozegrała towarzyskie spotkania z Ekwadorem i Wenezuelą, a urodzony w Ottawie napastnik pojawił się na placu z ławki w końcówce pierwszego meczu. Kolejnym kadrowiczem jest wypożyczony do szwajcarskiego klubu z Manchesteru United Enzo Kana- Biyik, który wziął udział w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 19. Jego Francja zwyciężyła z Bułgarią, Wyspami Owczymi oraz Węgrami i awansowała do drugiej rundy kwalifikacji, a Kana-Biyik trafił to siatki w drugim z wymienionych pojedynków. Warto odnotować również dokonania wchodzących do seniorskiej piłki Ethana Brucheza i Jeremiego Barererwy, którzy wraz z kadrą Szwajcarii do lat 17 rywalizują obecnie na mundialu w tej kategorii wiekowej w Katarze, a obaj gracze z Lozanny przyczynili się do awansu do ćwierćfinału tego turnieju.
Z zespołu z zachodu Niemiec na wyróżnienia od swoich selekcjonerów zapracowało aż siedmiu graczy. Trzech z nich zagrało w meczach międzypaństwowych swoich seniorskich kadr, a w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu rywalizował Szwajcar Silvan Widmer. Boczny obrońca rozpoczynał każde z kwalifikacyjnych spotkań w podstawowym składzie i nie inaczej było w przypadku niedawnych starć ze Szwecją i Kosowem. Dla Korei Południowej z kolei swój 102. występ zanotował Lee Jae-Sung, którego ekipa sprawdziła się na tle Boliwii oraz Ghany, a ofensywny pomocnik rywalizował przez godzinę z zespołem z Ameryki Południowej. Drużyna narodowa Kaishu Sano, czyli Japonia pokonała również w towarzyskich meczach obu wyżej wymienionych przeciwników, a gracz Mainz zaliczył pojedynek z Ghaną w pełnym wymiarze czasowym, okraszając go asystą. W obu starciach swojej młodzieżówki wziął udział Nelson Weiper, którego Niemcy ograli Maltę oraz Gruzję, szansy na grę nie dostali natomiast inni młodzi zawodnicy Mainz: Austriak, Konstantin Schopp oraz Polak, Kacper Potulski.
W towarzyskim spotkaniu z San Marino środkowy pomocnik Sigmy, Michał Beran zameldował się na murawie na ostatnie pół godziny, ale cztery dni później wyszedł w podstawowym składzie Czechów na mecz o punkty w eliminacjach do mundialu. Nasi południowy sąsiedzi już przed pierwszym gwizdkiem wiedzieli jednak, że zajmą drugie miejsce w grupie L, a 25-latek zakończył swój występ po blisko godzinie. Jego klubowy kolega, Tihomir Kostadinov zagrał z kolei od początku w obu niedawnych starciach Macedonii Północnej, która w ubiegły czwartek zremisowała bezbramkowo z Łotwą i poniosła na wyjeździe wysoką porażkę z rąk Walijczyków 1:7. Dwóch graczy z Ołomuńca, bramkarz Jan Koutny i Matej Mikulenka zanotowało natomiast po dwa występy w kadrze do lat 21, a Czesi ulegli towarzysko Serbii 1:2 oraz nie dali się ograć wyżej notowanym Portugalczykom już w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej (0:0).
Lech Poznań
FC Lausanne Sport
Zapisz się do newslettera