2019-08-07 14:04 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Trenerskie zmiany w poznańskiej części Akademii

Tegoroczne lato wiązało się z kilkoma zmianami na ławkach trenerskich poznańskiej części Akademii Lecha Poznań. Rolę szkoleniowca najstarszej z ekip przestał pełnić Amilcar Carvalho, który został wicedyrektorem szkolenia Akademii, natomiast grupę lechitów urodzonych w latach 2005 i 2006 objął trener Damian Sobótka (na zdjęciu).

Szkoleniowiec Sobótka, który w minionym sezonie prowadził graczy z rocznika 2007, otrzyma szansę debiutu w roli pierwszego trenera zespołu w piłce 11-osobowej. Wcześniej funkcjonował już na tym etapie młodzieżowym jako asystent w drużynach Gniewko Markiewicza, Łukasza Siweckiego oraz Krzysztofa Kołodzieja. W skład sztabu szkoleniowego najstarszej ekipy poznańskiej części Akademii wejdzie także drugi trener, Adam Piątek, który współpracował już zawodnikami z roczników 2005 i 2006 już w ubiegłych rozgrywkach. Za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie z kolei Michał Koźmiński.

Grupę złożoną z niebiesko-białych urodzonych w 2007 roku obejmie Mikołaj Patek. Tym samym młody szkoleniowiec pozostanie nie tylko na tym samym etapie futbolu młodzieżowego, bo w piłce 11-osobowej, ale także w tej samej kategorii wiekowej, bo w drużynie do lat 13. Jego asystentem zostanie Łukasz Schalotte, natomiast trenerem przygotowania motorycznego Jakub Marynowicz. - Trener Patek będzie miał możliwość pracy w tej samej kategorii wiekowej. Miniony sezon był dla niego adaptacyjnym, w tym już czeka go mniej nowości i może skupić się on głównie na aspekcie szkoleniowym - nie ukrywa wicedyrektor szkolenia Akademii.

Jeśli chodzi o piłkę 9-osobową, na tym szczeblu konkurować będą gracze z rocznika 2008 i 2009. O rozwój pierwszych wymienionych zatroszczy się trener Łukasz Chęciński, którego wspierać będzie Krystian Nowicki. Zespół przedstawiciela Kolejorza w tym roku na turnieju Enea Lech Cup poprowadzą więc szkoleniowcy, którzy znają smak zwycięstwa w tych rozgrywkach. Młodszej z tych ekip przewodniczyć będzie Michał Koźmiński, zajmujący się zawodnikami urodzonymi dziesięć lat temu już od trzech sezonów. - To trener, który długo pracuje w naszej Akademii, jest jednym z jej najbardziej doświadczonych szkoleniowców, Nadszedł czas, żeby otrzymał szansę przejścia do piłki 9-osobowej w roli pierwszego trenera. Jego asystentem zostanie z kolei Filip Zaranek, który pozostanie w swojej funkcji w tej samej kategorii wiekowej – opowiada Amilcar Carvalho.

Pozostałe sześć drużyn czeka rywalizacja w składach złożonych z siedmiu zawodników, po dwie dla roczników 2010, 2011 oraz 2012. Najstarsze z nich poprowadzą Błażej Marciniak z Sebastianem Warsiński oraz Piotr Mydlikowski i Dariusz Kuc. – Dla trenera Mydlikowskiego to drugi sezon na tym etapie, natomiast wcześniej przeszedł ścieżkę z rocznikiem 2008, który doprowadził do piłki 9-osobowej, teraz powierzono mu podobną misję z rocznikiem 2010. Jeśli uda nam się osobowościowo dopasować trenerów do poszczególnych etapów, chcemy stworzyć z nich specjalistów na danym poziomie. Trener Piotr bardzo dobrze sprawdza się w tych kategoriach wiekowych, podszedł pozytywnie do tego wyzania, cechuje go ta sama chęć i motywacja co w minionych latach, co bardzo nas cieszy - wyjaśnia Portugalczyk.

Lechitów urodzonych w roku 2011 poprowadzą kolejno trenerzy Jakub Kopania oraz Daniel Ledzion, którym asystować będą Patryk Dach oraz Kacper Janicki. Dla drugiego z nich to debiut w roli pierwszego szkoleniowca, wcześniej z kolei pełnił rolę asystenta u trenera Carvalho. Najmłodsze drużyny niebiesko-białych z kolei obejmą opiekunowie Maciej Bandosz i Bartosz Łeszyk, a w skład ich sztabów wejdą Oskar Stankowiak i pierwsza w historii Akademii kobieta na tym stanowisku, Klaudia Urbanek.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij