2020-07-07 15:47 Adrian Gałuszka , fot. Przemek Szyszka

Premier z wizytą w Akademii Lecha Poznań

Blisko połowę środków niezbędnych do realizacji swojego strategicznego projektu - Centrum Badawczo-Rozwojowego – Lech Poznań otrzymał w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" Ministerstwa Sportu. We wtorek Kolejorz gościł we wronieckiej części akademii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, który podkreślał panujący w niej profesjonalizm, dyscyplinę, zapał oraz stawianie na innowację.

W minionych dniach zapadła decyzja o przyznaniu środków z Ministerstwa Sportu. Ponad 5 milionów złotych Lech Poznań otrzyma jeszcze w tym roku, natomiast pozostałą część, czyli blisko 15 milionów złotych, już w kolejnym. Dofinansowanie będzie stanowić około połowę wartości całej inwestycji, pozostałą część pokryje klub ze stolicy Wielkopolski. Celem całego projektu jest wybudowanie najbardziej innowacyjnej, nowoczesnej oraz najbardziej funkcjonalnej bazy treningowej w tej części Europy. Jego realizacja pogłębi przewagę konkurencyjną Kolejorza w dziedzinie szkolenia młodych piłkarzy nad Wisłą na wiele lat i sprawi, że jeszcze więcej utalentowanych wychowanków akademii trafiać będzie nie tylko do seniorskich drużyn niebiesko-białych, ale także zasilać szeregi reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Za to też mocno trzyma kciuki wizytujący we wtorek we wronieckiej części Akademii Lecha Poznań Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. W jego opinii szkoła piłkarska Kolejorza posiada liczne atuty, które pozwalają jej cały czas wznosić się na coraz to wyższy poziom. - W całej Polsce, we wszystkich gminach i powiatach, rodzi się piłka i rodzą się talenty. Potem trzeba je szlifować, potem trafiają one do Lecha Poznań, jak przecież kiedyś Robert Lewandowski i nasze wielkie sławy piłkarskie. Przyszłość przed piłką nożna jest właśnie taka: zapał, entuzjazm, wytrwałość, wytrzymałość, talent, dyscyplina, ale również profesjonalizm i innowacje. Wszystko to widzimy tutaj, we Wronkach i cieszę się bardzo, że mamy profesjonalistów, którzy coraz lepiej potrafią szkolić naszą młodzież, a ona będzie oddawała nam to w zwycięstwach polskiej drużyny na boiskach - podkreślał w swoim wystąpieniu premier naszego kraju.

Proces przygotowania, projektowania oraz planowania Centrum Badawczo-Rozwojowego trwa już od kilku lat. W jego skład wchodziły nie tylko liczne zagraniczne delegacje w uznanych zachodnich akademiach, ale także spełnianie niezbędnych formalności i otrzymanie kolejnych zgód na lokalnym i krajowym podwórku. Klub dołożył wszelkich starań, żeby wszystkie innowacyjne rozwiązania zostały zaadoptowane do naszego środowiska w jak najbardziej efektywny sposób. Dzięki temu młodzi lechici będą mogli rozwijać się jeszcze efektywniej. - Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha Poznań to inwestycja o charakterze strategicznym. Mamy najlepszą akademię piłkarską w Polsce, najlepiej szkolimy, posiadamy najlepszych trenerów, ale nic nie jest dane raz na zawsze. Konkurujemy na rynku europejskich, a do tego potrzeba ciągłych inwestycji, także tych infrastrukturalnych - tłumaczy istotę całego projektu prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

- Dziękuję panu premierowi, pani minister oraz osobom z otoczenia pana premiera, które życzliwie spoglądały na nasz projekt. Ta praca nad uzyskaniem dofinansowania trwała trzy lata, przedstawialiśmy i uzasadnialiśmy, dlaczego to jest tak istotne dla polskiej piłki. Teraz nadszedł czas realizacji tej inwestycji, ponieważ już tej jesieni rozpoczynamy budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego - podsumowuje jeden z szefów Kolejorza.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij